SRT Yayın Akışı - 09.08.2020
Son Dakika

TARIM ORTAKLIĞI FONU 37 Temmuz 2020 - 01:45, Salı


İbrahim KALKAN

Söz konusu kamu şirketi tarla sahipleriyle arazinin verimine göre on yıllık ya da daha fazla süreyle ortaklık anlayışıyla ya da kirayla sözleşecek.

Yıllık elde edilen üründen hem tarla sahibi hem işçi hem yönetici hem devlet hem yatırımcı nemalanacak. Tabi ki bu fikre daha çok şeyler ilave edilebilir. Düşünsenize oturduğunuz yerde Konya’daki buğdaya, Adana’daki pamuğa ya da Malatya’daki nohuta yatırım yapıyorsunuz ve kara-zarara ortak oluyorsunuz. Yatırımın sonunda hasat zamanı gelince elde ettiğiniz mahsulü isterseniz gidip ofisten alıyorsunuz ya da hiç elinize almadan satıyorsunuz ya da daha yüksek fiyata satmak için ofiste bekletiyorsunuz.

Ayrıca bu sistem sayesinde tarım işçiliğini sigortalı, iş güvenlikli yapılan, kontrol edilebilen bir çalışma alanı haline getirilebilir.

HENDEK PATLAMASI

Geçen cuma Hendek’teki havai fişek fabrikası patlamasında altı işçi hayatını kaybetti. Allah mekanlarını cennet eylesin, ailelerine sabırlar ihsan eylesin. Her canlı ölümü tadacaktır, vakit gelince elbet bizler de öleceğiz gerisi bahane tabi. Yalnız haberleri izlerken aynı fabrikanın son on bir yılda altıncı kez patladığını Her defasında yeniden açılıp çalışmaya başlamış. Hani yapılan iş sonuçta patlamaya müsait, doğasında bu var bu işin diye düşündüm.

Sonra biraz araştırınca bu işle meşgul başka fabrikaların da olduğunu öğrendim ve hiç biri bu kadar vukuatlı değil. İş güvenliği ülkemizin en önemli sorunlarından biri olduğu kesin. Rabbim yaralılara acil şifalar ihsan eylesin. Bir daha böyle felaketler yaşatmasın. İnsan hayatının daha değerli olması duası ile esenlikle kalın.

Bu yazı toplam 1231 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar