SRT Yayın Akışı - 26.05.2019

TEK ÖZÜRLÜ SİZSİNİZ6 Aralık 2018 - 10:18, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

3.12.2018 Dünya engelliler günü münasebeti ile aynı gün için davetlerinden onur duyduğumuz alile sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünün organize ettiği etkinlik münasebeti ile engelsiz engelli kardeşlerimizle ve başta sayın valimiz Ahmet Hamdi Nayir bey olmak üzere bütün Sakarya protokolü ve halkımızla beraber düşündük güldük, eğlendik ve mutlu olduk engelsiz engelli kardeşlerimizde çok mutlu oldular. Engelsiz engelli kardeşlerimizin güzel sanatlar dalında yaptıkları her şey on numara beş yıldızdı. Kendilerini ve onları hazırlayanları kutlarım.

                  Engelleri anlamak için engelli olamaya gerek yoktur. Yalnızca anlamak istemek yeterlidir. Engelsiz engelliler dünyası kendilerini ilgilendiren devasa sorunlara parmak basan medya ve siyasi organlar istiyor. Acıma, acındırma duygu sömürüsü yapan medya ve siyasi kuruluş istemiyor ve onlardan nefret ediyorlar. Eşim dostum ve sevdiklerimden tek isteğim ;Engelsiz engelli kardeşlerime uzaktan bakılmaması, hayata bir adım yürümeleri, insanlık adına destek olsunlar ve yargısız sualsiz yüreklerindeki engeli kaldırıp en azından sevgiyle bakmayı öğrensinler. Onlardan ürkmek te neyin nesi Allah c.c. aşkına?

                  Biz Allah’ın c.c. bir lutfu olarak engelsiz olan insanlar ailemiz, çevremiz ve tüm engelsiz insanlar anlattıklarımızdan engellerimizi yüzeysel olarak biliriz ve görsel olarak görürüz. Ama asla bedenimizde ve ruhumuzda hissedemeyiz. Engellilerin engellileri daha iyi anladığı bir gerçektir. Ama engelsiz kişilerin engellileri anlayamayacağı anlamına gelmez. Engellilerimizin toplumumuzla bütünleşebilmeleri için engelsiz bireylerin azami katkısı gerekir. Bu katkı sağlanamaz ise bütünleşme asla ve kat’a gerçekleşemez. Onun için engelsizlerin engellilerle can cana yan yana olmaları gerekir.

                 Engellerimizi hissetmeyecek engelsiz bir yaşam dileği ile top yekûn seferberlik ilan edelim. Engellilerin toplumla bütünleşmeleri önünde ulaşım fiziksel engeller bulunmaktadır. Bu engellerin kaldırılmasını sağlayan kanunlar yüzde doksan dokuzu engelsiz vekillerden oluşan bir meclis tarafından yapılmaktadır. Onun için daha çok engelsiz engelli kardeşlerimizin parlamentoya ve etkin diğer yerlere getirilmeleri kaçınılmazdır. Engelli kardeşlerimizin sorunlarının minimuma indirilmesi temennilerimle bu konuya havi bir şiirimle sözlerime son veriyorum. Saygılarımla

TEK ENGELLİ SİZSİNİZ.

Yaralı o yürekler,durmadan sevgi bekler.

Onlar mutlu olursa sevinçliyiz de bizler.

Bir tebessüme onlar neler neler vermezleri

-----Sevgi ile bakanlar bilin engelsizsiniz.

-----Size özürlü diyen tek engelli sizsiniz.

Engel tanımaz sevgi girse de riya söze.

Yeter ki riyakârlık bulaşmasın tek öze.

Kalp gözün görüyorsa gerek varmıdır söze.

-----Yüreğiyle siz gören bilin engelsizsiniz.

-----Size özürlü diyen tek engelli sizsiniz.

Yapılacak ne varsa sizler için yapmayan!

Şefkatle bakmayıp ta sizi kalbe basmayan!

Anlaşılmaz nedenle sizlere hep hor bakan!

-----Sevgi ile bakanlar bilin engelsizsiniz.

-----Size özürlü diyen tek engelli sizsiniz.

Kimine elim eli, kimine ayağım ben .

Gönlü gönlüme eştir,güzendiği dağım ben.

Yürekte engel olmaz,mutlu isen sağım ben.

-----Sevgi ile bakanlar bilin engelsizsiniz,

-----Size özürlü diyen tek engelli sizsiniz.(H.M.)

Bu yazı toplam 555 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur