SRT Yayın Akışı - 07.06.2020
Son Dakika

TİTREYİP KENDİMİZE GELELİM 13 Haziran 2019 - 09:47, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

       İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimleri münasebeti ile toplum yeniden geriliyor ve bunu halkımız ayıplayarak izlemektedir. Unutmayalım ki Devlet ve Milletimizin büyük menfaatleri penceresinden bakmadığımız sürece ya biz kaybedeceğiz, ya haklı davamız kaybedecek. Ve çok daha kötüsü de milletimiz kaybedecek. 

       Anarşistler sadece solcu ya da Marksist değil ki! Sağcı ya da İslamcı tanımlar içinde de maalesef hem anarşistler var, hem de bölücüler. Bunda şaşılacak bir şey yok. Çünkü emperyalizm çok uzun yıllardır içimizde cirit atıyor. Vehhabilik ve Selefilik kaç yüzyıldır var? Bu gün gelinen noktaya bakın.

 

      En gelişmiş toplumdan en ilkel topluma, hele de bizim gibi homojen değerler sahip olma üstünlüğü varsa toplumu bir arada tutan bana göre üç temel direk vardır., Bunlar ;Vatan,din ve devlettir.Bunlarında ayrı ayrı yorumlarını yaparsak vatan; Şehit kanları ile sulanmış, üzerinde medeniyetimizin izlerini taşıyan toprak parçasıdır. millet: örf, töre, terbiye ve edebimizdir ki, hamdolsun bölücü Kürtlerin iddiası dil hariç toplum değerlerimiz birdir.

       Hamdolsun ki, Milletimiz ve medeniyet coğrafyamızın tamamına yakını Müslüman’dır. Ancak herkesin dert yandığı deizm, ateizm vb. sebeplerini kendimizde aramalıyız. Şimdi, içini boşalt ellerinle değerlerimizin. Sonra bu çocuklar neden böyle oluyor? Çok basit. Bilgi ne kadar doğru olursa olsun, ruha ve vicdana hitap etmeli. Lütfen bizim nesle yön veren diplomasız babalarımızı düşünün. Bir de biz diplomalı babalar ve evlatlarımızı…

        Dinimizi yaşamaya dair, çok uzun yıllar ecdadımız nasıl algılayıp yaşadı ise biz bunu tekâmül ettirerek yaşamalıyız. Bu gün İslam Dünyası aynı gün oruca başlamayıp, bayram yapmıyorsa diyanet başta olmak üzere devlet çözüm üretmelidir. Mezhep ve tarikatlar adeta yeni dinler olmaya doğru gidiyor. Mezhep, tarikat camii ve mescitleri çok tehlikeli bir sürece girdiğimizin göstergesidir. Merdiven altı tüm tarikatların kapatılması taraftarıyım. Her isteyen bir takke bir fistan bir potur şalvar üç beş zavallı ile tarikat!!!!! Kurmaktadır. Bunlara bir durun diyecek çıkmayacak mı ve bu ne serbestliktir?.Halâ Feto oluşumunu bir örnek olarak görmeyecekmiyiz? Din, kitap,Allah (c.c.),peygamber (s.a.v.) bir. Bu tarikat ve cemaatler neden var anlamıyorum.Peygamber (s.a.v.)efendimizin tarikatı ve mezhebi mi vardı?

        Milletimizin değerleri; inanç, dini, töresi, vatanı. Ülkesi ile bağımsız yaşamasını sağlayan kurumun adı devlettir. Devletsizlik yok oluşa öncülük eder. Son 300 yıldır üzerinde en çok oynanan değerlerimiz dinimiz ve devlet mülahazamız olmuştur. Bizim arkamızı döndüğümüz her kuruma bilin ki başka birileri tasallut edecek ve oraları işgal etmeye yeltenecektir..Başkanlık istemi ile yeni bir sürece girdik. Devletimizi ve kurumlarımızı yeniden ihya ve yapılandırmaya çalışmamız gerektir. Bu bağlamda da eleştiri elbette olmalı. Ama yıkmak için değil, onarmak için, büyütmek için, geliştirmek için asla ve kat’a ötekileştirmeden yapılmalıdır.

 

       Ne mutlu Milletimin ve Ümmet-i Muhammed’in istikbali için mücadele edenlere. Fitneden kaçıp İslâm birliği için mücadele eden sabırlı yiğitlere..ve kardeşini şartsız kucaklayıp, ayıp aramadan ihlasla omuz omuza gelen fedakâr ruhlara selâm olsun. Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.(Merhum Mehmet Akif Ersoy.) Ne olur titreyip kendimize gelelim. Saygılarımla…******Cuma gecemiz ve yarınki Cuma bayramımız kut ve mut olsun inşallah.Amin.*****

Bu yazı toplam 948 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar