SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

TURŞU BİDONUNUN İÇİ BOŞ2 Mayıs 2022 - 00:46, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Bir toplumun ağzının kapatılması, sesini duyurmasının engellenmesi, nabızların tutulmaması ve dahi, bunların hepsinin hiçe sayıldığı bir hizmet anlayışı kabul edilemez.

Bencilliğin hat safhada olduğu bir anlayış,  şehrimize ne kazandırır? Söze gelince edebiyatın turşusunu kuran, adaletin, emeğin, iyi niyet, dürüstlük kelimelerini yapılan yanlış adımlara kamufle süsü yapan ve gerçekten bir lafa bakarım bir yapılana dediğim, üzülerek güldüğüm insanlar, icraatlarına baktığımda o turşu bidonun içini boş olduğunu görüyorum.

Birlik mesajları vermek güzel, birlik olamama gerçeği ile yüzleşememek bizi bitiren hamleler. Fotoğraf verilerek hiçbir imaj değiştirilemiyor. Asıl fotoğraf, halka bakarsan görünüyor.

Peki halkta ne var?

Eleştirileri hakaret sayan bir anlayış hakim. Her eleştiriyi kindarlığa, düşmanlığa çevirecek kadar etafımız edebiyat yapan ama o edebi sözlerin altında nefret söylemleri ile gönderme yapan büyüklerimizi görüyorum. Büyüklük neresinde  bunun diye sormaktan kendimi alamıyorum .

Sizleri biz seçtik. Güvendik, inandık . İnancımızı boşa çıkardığınızı görmek bu şehir için ne büyük bir hayal kırıklığı olur.

GAZETECİLİK

Gazetecileri gözlemliyorum, haberleri okumak istiyorum. Ama içerisinde samimiyetsizlik, gerçeği yansıtmayan, ürke ürke yazı dili kullananları görmek  hangi noktada olduğumuzu gösteriyor.

Ben sade bir vatandaş, belki unvan olarak  kimliğimi yaşantıma entegre etmiş biri olarak, ne kişileri ne de toplumu analiz etmekten kendimi geri çekemiyorum . Bakayım çorbama, ne halleri varsa diyemiyorum. Ülkemi, şehrimi yanlış hesaplara teslim etmek istemiyorum. Cumhurbaşkanımızın bizatihi emeklerinin bu noktaya getirilmesinin onun gölgesinde olup, kişisel çıkarların doyurulmasını dert ediniyorum. Evet  milletini dert edinen biriyim ve bunun rahatsızlığı ile ne yapabilirim diyorum?

Bu yazı toplam 176 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar