SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİNDEN YARARLANMA22 Nisan 2022 - 00:13, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Değerli okurlarımız önceki haftalarda da bahsettiğim gibi 3 aylık süre ile işçiyi tamamen veyahut kısmen ücretsiz izne çıkarma yetkisi işverenlere sağlanmıştı. Öncelikle dikkat edilmesi husus çalışanın ücretli ve ücretsiz izin haklarının kullandırılıp, kullandırılmamasıdır. Eğer çalışanınız yıllık ücretli izin hakkı var ise öncelik bu hakların çalışana kullandırılmasıdır. Bu durumda ücretli izin peşin olarak ödenmesi ve sigorta priminin tam olarak yatırılması gerekiyor.

Ücretsiz izin hakkının askıda kalması;

Yıllık ücretli izinlerin ve diğer ücretli izinlerin öncelikli kullandırılması durumunda, bu dönemde yararlanacağız ücretsiz hakkı askıda kalmış oluyor.

Verilen hakların suiistimal edilmemesi;

Zorlu süreç devam ederken işverenlerin ellerini vicdanlarına koymaları ve haksız yere hükümetin sağladığı teşvikleri kullanmaya yeltenmemelerini öneriyorum çünkü; aksi durumun ispatı halinde yaralandığınız tüm teşviklerin faizi ile birlikte geri alınacağını sizlere bildirmek isterim.

Saygılarımla

Bu yazı toplam 183 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar