SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

UNUTULMAMAK İÇİN29 Mart 2018 - 07:59, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Dünyada insanlar vardır bir sözleri ile meşhur olurlar.İnsanlar vardır çok çalışırlar çok şey üretirler  ancak adlarını sanlarını kimse bilmez.  Oğuz kaan derki; ‘’Ey Türk milleti üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir? Ey Türk titre ve kendine dön’’ bu söz onu unutulmaz yapmıştır.

 

          Alpaslan; Malazgirtte tarih yazmış ve Türk milletinin Anadolu’da yerleşmesini sağlamıştır. Osman gazi Bütün Türk beyliklerini birleştirerek Osmanlı imparatorluğunu kurmuş ve unutulmazlar arasında yerini almıştır.

 

         Fatih Sultan Mehmet; 21 yaşında fethedilmez denen İstanbul’u feth etmiş ve çağ kapayıp yeni bir çağ açmış unutulmaz olmuştur.

 

         Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk; imparatorluğun çökmesinden sonra Türkiye cumhuriyetini kurmuş ve tarihte unutulmaz olmuştur.

        

        Akşemseddin, Molla Gürani, Şeyh Edepali, Mevlana , Evliye Çelebi ilim adamı,

 

        Mehmet Akif Ersoyİstiklal marşımızı yazarak ,

 

         Gaspıralı İsmail dilde fikirde işte birlik çağrısı yaparak  Türk’lerle birlik olma, beraber olma yolunu göstererek,

 

          Ziya Gökalp; büyük Türk düşünürü, Türkleşmek, İslâmlaşmak, muasırlaşmak sözü ile, Arşimet;  suyun kaldırma kuvvetini bul insanlığa hizmeti  ile,

 

          Edison;  dünyayı aydınlatan elektrik lambasını bulup dünyayı aydınlatarak,

 

          Eflatun,Aristo, Sokrat gibi ilim adamları da düşünceleri ve sözleri ile,

 

          Rauf Denktaş Kıbrıs Türklerinin bağımsızlık mücadelesini yıllarca vererek Kuzey Kıbrıs,Türk Cumhuriyetini  kurarak,

 

           NapolyonPara para para  demiş ekonominin sırrını çözmüş bu sözü ile,

 

          Mandela; Güney Afrika da bağımsızlık savaşı başlatan  28 sene ceza evinde kalmış sonunda Güney Afrika Cumhurbaşkanı olması ile;

,  

          Yezit; Peygamber efendimizin torunları hz. Ali R.A. oğlu Hasan ve hüseyini öldürmesi ile

 

          Maceracı ve çılgın Neron; Roma’yı ve tarihi yakarak, İnsanlığı mahvederek ve oturup bu manzarayı utanmadan zevkle seyretmesi ile ,

 

          Terörist başı Öcalan şerefsizi; Türkiye’yi bölmek ve parçalamak için kurduğu çete ile 50.000’e yakın insanın ve bebekleri öldürmesi ile Unutulmazlar arasında yer almışlardır. Türk milletimiz bu şerefsizi yaptığı devlet millet hainliği ile lanetleyecektir Dünya var olduğu müddetçe..

 

           İşte Böyle muhterem okuyucularım. Kimisi insanca minnetle anılmak için insanlığa hayırlı hizmet ederek hayırla yad edilmek namına çalışmışlar ve insanlığa sempati ve hizmet bırakılmaları ile anılırken kimileride terörist  Öcalan gibi lanetle anılacaktır. Taktir sizlerin isteyen istediği izi bırakmak için gereğini yapsın. Yani meşhur olarak  bütün Dünya’nın senden bahsetmesi için haşa Zem Zem kuyusuna çiş yapmaya gerek yoktur. Bu bağlamda her zaman iyi ve güzel ve hizmetlere talip olmak erdemliliktir. Saygılarımla

Bu yazı toplam 507 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız