SRT Yayın Akışı - 09.03.2021
Son Dakika

UYANMA VAKTİ !20 Şubat 2021 - 02:41, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geçtiğimiz günlerde bizleri kahreden bir haber aldık. Maalesef 13 vatandaşımız Gara da şehit edildi.

Öncelikle belirtmek isterim ki, bu konuda iktidarın, muhalefetin, basın kuruluşlarının kısacası herkesin kusuru ve sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Beş buçuk yıl boyunca esir edilen vatandaşlarımız için kim ne kadar uğraştı?

Kaçırılan vatandaşlarımızın gündemi ne kadar sürdü?

Eleştirimizin bu yönü ile muhalefeti sorumlu tutabiliriz. Fakat buradaki en önemli sorun iktidarın bu konudaki icraatı.

Ben her zaman “yapacağım, edeceğim…” gibi söylemler duyduğumda, bu söylemde bulunan kişinin yaptıklarına bakmayı tercih ederim.

13 şehidimizin haberi geldikten sonra İç İşleri Bakanı ekrana çıkıyor ve başlıyor tabiri caizse kükremeye. Belki çoğu vatandaşımızı etkileyen bu konuşma bana samimiyetsiz geliyor. Beş buçuk sene boyunca kaç kere bu vatandaşlarımızı kurtarmak için hareket ettin, ne kadar çaba gösterdin de şimdi çıkıp bağıra bağıra konuşuyorsun?

Cumhurbaşkanı, yine çıkıp açıklamalar yaptı. Prompter dan okuduğu bu açıklamalar ne kadar samimi yine tartışılır. Dediğim gibi netice itibarı ile 13 vatandaşımızın şehit edilmesi karşısında hiçbir açıklama bizleri tatmin etmez.

Buradan prompter (Prompter, kamera önüne yerleştirilerek, çekimi yapılan kimseye yazılı veya görüntülü hatırlatmalar yapan elektronik suflör) konusuna da değinmek isterim. 2017 yılında Binali Yıldırım’ın bir konuşması ile 2021 Yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan ın konuşmasının kelimesi kelimesine aynı olduğu ortaya çıktı. İnternet arama motoruna yazıp bu videoyu izlemenizi öneririm.

Bu konuşmada anlatılan düşünceler, Binali Yıldırım’a mı, yoksa Recep Tayyip Erdoğan’a mı ait, ya da prompter karışıklığı mı olmuş?

Yani prompter ile önlerine konulan metinleri okuyan siyasi karakterler söylediklerinde ne kadar samimi olabilir?

Çocuklarımızı uyutmak için yatırdığımızda elimize geçen bir masalı okuruz ya onlara. Mış, mış da, miş miş…

 

Sabah olsun da uyanalım artık!

 

Saygı ve sevgilerimle.

 

Bu yazı toplam 1201 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar