SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

UZAKTAN MİSAFİRPERVERLER!31 Temmuz 2021 - 04:06, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, son zamanlarda olumsuz gündemler Ülkemizin yakasını bırakmaz oldu.

Sosyal medyada sürekli olarak, ülkemize toplu bir şekilde giren Afganların görüntüleri ile karşılaşıyoruz. Kaçımız memnunuz bu görüntülerden?

Şu an üstlerine açılan bir ateş mi var, bir yerlerden mi kaçıyorlar? Görünen o ki bu soruların cevabı hayır.  Üstelik genel görüntülerde de gelenlerin neredeyse tamamı genç ve erkek.

Bir ülkede savaş var ise, orada en çok mağduriyete düşecek olanlar çocuklar, kadınlar veya yaşlılar olabilir. Fakat bu topluluklar içerisinde ben çocuk, yaşlı veya kadın göremedim.

Hükümetin acilen bu duruma bir açıklama getirmesi ve zaman kaybetmeden sonlandırması gerekir. Bu hususa vatandaş olarak bizler siyasi açıdan bakmamalıyız. Ortada ülkemizi ve geleceğimizi etkileyecek çok ciddi bir olay var.

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı, Suriyeli sığınmacılar için “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İşyeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağız” şeklinde konuşma yaptı ve bazı kişiler sadece bu cümleleri alarak çok fazla eleştiride bulundu. Fakat bunun öncesinde suç sayısının artması, erkeklerin cinsel tacizlerinin olması ve askerlerimizin Suriye’de şehit olmasından da bahsetti.

Kesinlikle insan ayrımı yapılmamalı ve bu konuda herkes farklı düşünebilir ama yorum yaparken, artık Suriye’de bir savaşın olmadığını ve misafirlik mecburiyetinin ortadan kalktığını unutmamalıyız.

Önemli bir konu da şu ki; bu sığınmacıların kaç tanesi bir milletvekili ile veya bir belediye başkanı ile aynı sitede/mahallede oturuyor, Misafirperverlik çağrısı yapan, ahkamı kesen siyasi yetkililerden kaç tanesi sığınmacılarla muhatap oluyor?

Birde yine misafirperverliği çok seven siyasi yetkililerin kaç tanesini çocuğunu bu sığınmacıların memleketine asker olarak gönderebilir?

Bu soruların cevabını hepimiz biliyoruz. O yüzden boş naralar atmanın da bir anlamı yok.

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 281 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar