SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLALIM!21 Ağustos 2019 - 05:11, Çarşamba


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, bu günkü yazımda yine seçimden önce bizlere verilen sözlerin akıbeti noktasında yaşanan sıkıntılardan bahsetmek istiyorum.

Malumunuz piyasalar ciddi sıkıntıda ve dövizde kur hareketleri dengeli olmadığı gibi buna müdahale edilememesi de bizleri pek şaşırtmıyor.

Peki Ak Parti bu konu ile ilgili olarak seçimden önce ne gibi sözler vermişti, şimdi bunları paylaşayım sizlerle:

-Beyannameye göre, enflasyon hedeflemesi rejimi ve dalgalı döviz kuru rejimi sürdürülecek. Döviz piyasaları yakından takip edilecek, gerektiğinde dengeleyici döviz likiditesi araçları kullanılmaya devam edilecek.

-Merkez Bankasının fiyat istikrarını sağlamak için uygulayacağı para politikası araçlarını doğrudan kendisinin belirlemesi esas olmaya devam edecek.

-AK Parti'nin seçim beyannamesine göre, makroekonomik ve finansal istikrar kararlı şekilde sürdürülecek, ekonominin en önemli çıpası olan mali disiplinden taviz verilmeyecek.

-Uygulanacak kararlı politikalar ile enflasyon yeniden tek haneye indirilecek.

-İhracatçıların finansmana erişim imkanlarını artırmak amacıyla Eximbank’ın ödenmiş sermayesi yükseltilecek.

Şu an mevcut duruma baktığımızda bu sözlerin pekte yerine getirilmediğini görüyoruz. Hatta ekonomi ve döviz kurları olumsuz yönde rekorlar kırmaya devam ediyor.

Daha önceki yazılarımda yine tutulmayan sözlere ilişkin başka konulara da değinmiştim. Her daim verilen sözlerin takipçisi olalım ve sonuçlarına göre davranışlarımızı belirleyelim derim.

Bu yazı toplam 1118 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal Medya



Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar