SRT Yayın Akışı - 21.02.2020
Son Dakika

YAKINDIR!! İNŞALLAH YANILIYORUMDUR.)11 Temmuz 2019 - 07:28, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Yüce Allah(c.c.),  insana akıl ve irade vermiş ve bunun sonucunda ona bir takım sorumluluklar yüklemiştir.  Kur'ân’ı okuyup anlamamız, emir ve yasaklarına uymamız gerekmektedir. İnsanı yaratan, onu ruhen ve bedenen şekillendiren, onu yaşatan Allah'(c.c.)tır. Yüce Allah'ı(c.c.) tanımak, O'na yakınlaşmak ve O'na kulluk etmek her Müslüman’ın en önemli görevidir. Kendimize yol gösterici olarak Kuran'ı rehber edinerek Yüce Allah'ın(c.c.) Kuran'da bizlere neler bildirdiğini, son derece titiz ve dikkatli bir biçimde incelememiz ve bunlar üzerinde düşünmemiz gerekmektedir. 

                        Ama bizler bunun aksine hareketle aşağıda belirttiğim kavimlerin helâk olmalarına sebebiyet veren tüm suçların maalesef bu gün tamamının yaşandığına şahit olmaktayız. O kavimleri helâk eden Rab’bimiz o kavimlerin tüm suçlarını işleyen bizler hakkında ne düşündüğünü kendisi bilir. Ama o kavimleri helâk eden bize neden hoş davransın taki tövbe etmemize kadar. Onun için korkarım ki o tufanlar çok uzak değildir. Aksine yazı başlığım gibiyakındır. Allah (c.c.) bizlere izan, hidayet ve basiret bahşetsin ki akibetimiz hayrola. Aşağıdaki tufan sebeplerine bakalımda zamanımızı karşılaştıralım. Göreceğiz ki ilavesi var eksiği yok. Bu rezaletlerin tamamı maalesef yaşanmaktadır. Allah (cc) hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah. Amin

                       NUH KAVMİ: Allah’a(c.c.) ve Peygamberine isyan etmeleri, zulme , küfre ve günaha dalmaları, hataları (küfür ve isyanları) yüzünden suda boğularak helâk edilmişlerdir.

                       ÂD KAVMİ : Şeytan onlara işlerini süslemiş ve onları doğru yoldan alıkoymuştu. Bir çok nimetlere nail olmuş, görkemli binalar inşa etmişlerdi. Şirk ve küfürde ısrar eden ve yer yüzünde haksız olarak büyüklük tasladıklarından şiddetli bir rüzgar ile helâk olmuştur. Bunun üzerine kendilerini o malum sarsıntı yakaladı da yurtlarında diz üstü çökekalarak. helâk oldular.

                       SEMUD KAVMİ : Pek çok nimete nail olmuş, dağları ve taşları oyarak muhkem evler inşa etmişler, yazlık ve kışlık konaklar yapmışlardır. Bolluk ve refah içerisinde yaşamışlar, uzun ömürlü bir hayat sürmüşlerdir. Zamanla Hak yoldan sapmışlar, şirke düşmüşlerdi. Biribirleri ile çekişen iki grup olmuşladı.r Bu kavimde şiddetli bir gök gürültüsüyle helak edildi. 

                       LÛT KAVMİ : Hak yoldan sapmış, inkâr ve isyana dalmış bir kavimdi. Kadınları bırakıp erkeklere yönelmişler, homoseksüellik yapmaya başlamışlardı. Onun için helak edildiler."Şüphesiz biz, bu memleket halkı üzerine, fasıklık ettiklerinden dolayı gökten bir azap indireceğiz (Ankebut, 29,33,34).

                     Allah c.c. aşkına Türkiyemizde insan cinslerinin hemcinslerinle evlenmeleri serbest değilmi? Tvlerimizde ahlaksız filmler , şiddet, şehvet cirit atmıyormu?.hele hele son zamanlarda geyler, transeksüeller, caddelerimizde ve sokaklarımızda kol gezip kendilerince eylemler yapmaktadırlar.

                      Allah c.c.ezanla uyanan ,abdestle kendine gelen,namazla huzuravarıp secde ile yaklaşan,dua ile kulluğunu anlayan mü’min olmayı nasip eylesin bizlere inşallah. Bir milleti yok etmek isterseniz askeri istilaya gerek yoktur.Tarihini unutturmak,dilini bozmak,dininden soğutmak, ve dolayısı ile manevi değerlerini ve ahlakını yozlaştırmak kafidir.

                      En küçük menfatine zarar geldiğinde  kükreyen Müslüman,ALLAH’ın hükümleri hiçe sayılırken bu ölüm sessizliğin neden ?Titre ve kendine gel ne olursun.

                      Şimdi; siz okurlarımda benimle aynı fikirdemisiniz? Yakındır değimli? Yoksa sadece ben mi karamsarım! ve yanılıyorum!?  Selam sevgi ve saygılarımla efendim. Kalınız sağlıcakla. Cuma gecemiz ve yarınki Cuma bayramımız kut ve mut olsun inşallah. Amin. Saygılarımla 
 

Bu yazı toplam 892 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar