SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

YALAN DÜNYA! 11 Mayıs 2022 - 00:44, Çarşamba


Taner İltaş

Değişik bir ülkede yaşıyoruz gerçekten. Sabahtan akşama gündemin 50 kere değişebildiği, adrenalin seviyesinin her an tavan yaptığı bir ülkede.

Ekonomik kriz nedeniyle son aylarda iyice bunaldık. Hiçbir şeye para yetişmez oldu. Enflasyonun düşmesini beklerken, düşen sadece tansiyonlar oluyor.

İşin kötü tarafı, geleceğe dönük hiç iyimser bir tablonun olmaması. Ama her zaman olduğu gibi böylesine krizde bile küfesini doldurmayı başaranlar da var.

Parası olanın daha çok zenginleştiği, yoksul olanın daha da yoksullaştığı, saçma ve sancılı bir sürecin tam ortasındayız.

Aç kalmamanın yeterli görüldüğü, biraz yaşam standartlarını yükseltme gayretinde bulunmanın ise lüks sayıldığı adaletsiz ve can yakan bir dönem.

Ben zaten şanssız bir adamım. Sıfırın altında bir şans ortalamasına sahip bir kişi olarak hayatımın çeşitli dönemlerinde yaşadıklarımı kabullendim, alıştım.

Bir yenisi daha kısa bir süre önce başıma geldi. Gazeteciler için yapılan toplu konutlar için gerçekleştirilen kura çekiminde, kendisine bodrum katı çıkmış bir adamım ben.

Yerin dibinde konut olsa, kesin o da bana çıkardı. Allah’tan magmaya konut yapmamışlar.

Neyse bunları geçelim. Aslında bahsetmek istediğim, mutsuz ve dertli insanların sayısının gün geçtikçe artması.

Buna bağlı olarak toplumun iyice gerilmesi ve artan şiddet olayları. Herkes saatli bomba olmuş.

Böyle dönemlerde aklı selim olmak her şeyden daha önemlidir. Tam ben bunları düşünürken ve bununla ilgili bir şeyler yazmayı planlarken, internette önüme bir haber düştü.

MHP'li Muğla Menteşe Talat Uğurlu, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'u 'kılıçla' tehdit etti. Uğurlu, “Mahalle kabadayılığını size kim öğütlüyorsa bu akılları size kim veriyorsa dikkat edin” dedi.

Yok artık dedim kendi kendime.

Siyasette sert tartışmalara, karşılıklı atışmalara hatta hakaretlere alışkınız da kılıçla mesaj gönderene de ilk kez şahit oldum.

Kılıç az olmuş be başkan. S-400 falan koysaydın da herkes ceketinin düğmelerini ilikleyerek önünde saygıyla eğilseydi.

Toplum zaten gerilmiş. İnsanlar geçim derdine düşmüş. Millet siyasetçilerden yaralara derman olacak çözümler beklerken, biri diğerine kontrolsüz bir şekilde sallıyor öteki de kılıçla racon kesiyor.

Bunun adına da siyaset diyorlar. Ama sorsanız hepsi vatansever, hepsi bu milleti düşünüyor.

Gerçekten yorulduk artık. Gerçekten bıktık artık.

Ne çok seviyorsunuz yalan dünyanın yalan konforunu. Ne çok seviyorsunuz kısacık hayatın size verdiği sahte gücü!

Bazen söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. O yüzden de köşe yazısı bile yazmak istemiyorum.

Ama Allah var. Her şeyin sahibi, herkese hesap soracak olan Allah var. Bence herkes adımlarını buna göre atsın.

Çünkü çivi çakmadık bu dünyaya. Yaptıklarımızdan da yapmadıklarımızdan da hesaba çekileceğimiz de unutulmasın.

Bu yazı toplam 110 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar