SRT Yayın Akışı - 04.04.2020
Son Dakika

YAŞAM ŞARTLARI VE GELECEĞİMİZ25 Ocak 2020 - 08:22, Cumartesi


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, herkes hayatını en iyi şekilde yaşamak ve çoluk çocuğuna iyi bir gelecek sunmak ister. Bu isteğimizi yerine getirebilmek adına çok fazla çalışmamız gerekir tabi ki!

Fakat sizce her çok çalışan, Ülke şartlarına göre çocuğuna iyi bir gelecek sağlayabilecek ekonomik güce sahip olabiliyor mu?

Ülkemizde yaşam şartlarının ne kadar zorlaştığının farkında mıyız bilemiyorum. Son zamanlarda, temel ihtiyaçlara gelen zam oranlarını gördükçe fikrim karamsarlaşıyor. Asgari ücretle çalışan veya bunun biraz üzerinde gelire sahip olan İnsanlar yaşam mücadelesi içerisinde çoluk çocuğuna zaman ayırmayı ve çocuklarının geleceklerini planlamayı bırakıp karınlarını doyurmak için çalışmaktan başka bir şey yapamıyorlar.

Zaman zaman bazı sivil toplum kuruluşları Ülkemizde 4 kişilik bir aile için açlık sınırını ve fakirlik sınırını açıklıyor. Siyasi iktidar zamları belirlerken acaba böyle bir analiz içerisine giriyor mu?

Ülkemizde insanları gelir gruplarına göre ayırarak bir analiz yapılsa, refah düzeyi yüksek ve geçim derdim hiç yok diyebilecek insanlar yüzde kaçlık dilimi oluşturur?

Başka bir soru sorayım: en basit örnekle ekmeğe, suya veya elektriğe yapılan zammın sonucunda geçimi etkilenen insanların yüzdelik dilimi ne kadardır?

Bu soruların cevabını ben tahmini olarak veriyorum ve bu durum beni olumsuz düşünmeye sevk ediyor.

Sizler de benim gibi düşünüyorsanız, Ülkemizin yaşam standartlarında, yönetim şeklinde ve refahında sıkıntı var demektir.

Bu yazı toplam 1866 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar