SRT Yayın Akışı - 09.03.2021
Son Dakika

YETER ARTIK YETEEEEERRRR…18 Şubat 2021 - 06:48, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

            Ortalık toz duman. GARA bölgesinde 13 vatan evladı daha şehit.Ve devam eden bu olayların her gün bir tanesini daha yaşamanın üzüntüsü içindeyiz.son dönemin en üzüntü verici olayı olarak  tarihimizde yerini almıştır. 

            Bu olaylar sebebi ile evlere son derece yakıcı ateşler düştüğü çok acı bir gerçektir. Ana babalarla birlikte tüm milletimizin göz yaşları akmaktadır. Ama yetkililerden her zaman olduğu gibi tatmin edici bir açıklama yapılmadı.yapıldı ise de asla tatmin edici olmamaktadır.Bu acıklı ve o derece dehşetli katliamdan sonra milletin onlardan beklediği laf üretmek değil icraattır. Tam aksine ‘’ Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak, şahitler ölmez vatan bölünmez’’ vs. gibi. Makamlar şikâyet üretmez  şikâyetlerin halledileceği makamlardır. Sadece ‘’gereği yapılacaktır’’ demek bu işi halletmediğini yıllardır yaşamaktayız. Adeta bu olayların meydana gelmesini temin eden PKK ye en büyük tehditimiz de rahat durun yoksa hükümet sizi protesto eder ve size çok kızar ha demek gibi oluyor. Bunların destekleyici HDP ve ona payanda olan CHP,İP.SP rahatmısınız. Allahım cc aklımıza mukayyet ol. Dağlarda bu PKK lılara fotoğraf çektirenler de TBMM de milletvekili ve Meclis kürsüsündedirler. Ve verdiğimiz vergilerle bunlara maaş verilmektedir.Haram zıkkım olsun.Amin.PKK lıları meclise ilk taşıyan Erdal İnönü için ne demeli!!!!??? 

            Sn. yetkililer; size göre çare ne ise Allah c.c. aşkına bir an evvel yapın da bu meseleyi hallediniz.  Yeter artık akan kanlar deniz oldu. Bunun halli için illâ daha çok kan mı akmalı ? Şehit ve yaralıların hesabı lafla sorulmaz. Alınacak gerçek tedbirlerle bu yaralar sarılabilir. Ama nerde o cesaret, nerde o dik duruş?  Milli görüş gömleği altındaki cesaret ve dik duruşlarınız aklınıza gelsin ve kükreyin ne olur. Milli görüş gömleğinin çıkması ile bakınız ne kadar acze düştünüz. Onu vücudunuza ten yapsa idiniz  bu günkü kanlar akmazdı.  

           Bu vahim durum karşısında siyasi partilerin ve özellikle  hükümetin yapacağı işler vardır. Bu elim durumu beyanatlarla geçiştirmemelerini temenni ediyoruz.  Aksi takdirde, bu elim olaylar karşısında vaki olacak sessizlik ve kesin çözüm icraatsizliği  ülkenin üniter yapısının parçalanmasına sebebiyet vereceğinin altını çiziyorum. 

           Bu işin altından muktedir olduğunu zannetmekle kalkılmaz. Kendini kandıranlar Bunun hesabını bir gün tarih önünde mutlaka verirler. Ülkeyi bu hale getiren iktidarları, siyasi partileri ve sorumluları sorgulamak elbette milletin hakkıdır. ‘’Görelim Mevla neyler. Neylerse güzel eyler. Vallahi güzel eyler Billahi güzel eyler’’ Her hadisede olduğu gibi yine bazı güçler milleti manupile edecek ve etmeyede devam edecektir. Fakat milletini sevenler, bayrağını sevenler, vatanını sevenler elbetteki sonucu ve çözümlerini bekleyecektir. Bunu da beklemek millet olarak en tabii hakkımızdır.  

         Bizler Allah’ ı, Peygamberi, kitabı bir olarak bu topraklarda kardeşçe büyüyen. Aynı kaderi paylaşan, aynı sevinçle oynaşan, aynı mevlid’i dinleyen, mezarda olanlar için aynı duaları yapan, düğünlerimizi de aynı geleneklere göre gerçekleştiren, savaşlarda, depremlerde kucaklaşan, elde olanımızı paylaşan, birbirimize karşı ikram sever olan, kız alıp veren, bir beden haline geleniz. Biz kardeşiz kardeş.Tüm yetkililere avazım çıktığı kadar haykırıyorum. Bu acılar bitmeli artıkZira milletçe ağlamaktan bıktık. Artık gülmek istiyoruz. Kahrolsun bizi bu bataklığa sürükleyenler ve destekçileri. Amiiiiiiiinnn. Saygılarımla efendim.  

***MASKE-HİJYEN-SOSYAL MESAFEYE UYALIM.***  

***CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN.*** 

Bu yazı toplam 1137 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar