SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

ZAM ALIŞKANLIĞI!2 Nisan 2022 - 00:43, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geleceğimize umutla bakmaya çalışsak da yaşam standartlarımız gün geçtikçe kötüye gidiyor ve zam fırtınası altında eziliyoruz. Bu hafta içerisinde neler ile karşılaştık ve bu yorumu neden yapıyorum sizlerle paylaşmak isterim.
Kısa bir süre önce yönetimi Varlık Fonu'na geçen Türk Telekom, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere toptan tarife fiyatlarına yüzde 67 oranında zam yaptı. Zammın kısa sürede internet abonelerine de yansıması bekleniyor. BTK’nın onayladığı yüzde 67’lik büyük zam oranı ise tepkilere yol açtı.
Diğer bir habere bakalım; Doğalgaza bir dev zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatında yüzde 44,30, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğalgazın satış fiyatında yüzde 50 ve konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 35 zam yapıldı.
Başka bir haber; Marketlerdeki meyve-sebze fiyatları da yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Vatandaşlar reyonlara geldiğinde 100 liraya yaklaşan etiketlerle karşılaşıyor… Alışveriş yapan kişilerin ya ürünü alırken kendi kendine fiyatlara söylenmesi, ya da kasada ödeme yaparken market görevlisine dert yanması dikkat çekiyor.
Sebze-meyfe fiyatları, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Çok sayıda kişi pazardan veya marketten çektiği etiket fotoğraflarını paylaşarak tepki gösterdi.
Ayrıca bazı pazarlarda kilo fiyatı yüksek olan ürünler yarım veya çeyrek olarak satılıyor. Sosyal medyada yer alan ve Bartın’dan yapıldığı belirtilen fotoğraflı bir paylaşıma göre çeyrek lahananın fiyatı 10 liraya yükselmiş durumda.
Evet değerli dostlar, sürekli bu şekilde haberler okuyoruz. İşin garip yanı da artık bu tür haberlere alıştık diyebiliriz. Bu zam haberleri vatandaşlarımız tarafından normal karşılanmaya başlandı. Bu konuda gerçekten iktidarın müthiş bir başarısı söz konusu!
Unutulmamalıdır ki; üretmeyen, dışa bağımlı olan ve bunlarla birlikte üretim mekanizmalarını kapatan/satan toplumlar fakirleşmeye mahkumdur!

Saygı ve sevgilerimle.
 

Bu yazı toplam 304 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar