SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

ZAMANIN KIYMETİ BİLİNMELİ?27 Mayıs 2022 - 16:34, Cuma


Halil MÜFTÜOĞLU

Teknoloji çağında yaşadığımız bu günlerde mekân sıkıntısını gidermekle beraber dünyanın bir ucundan öteki ucuna çok kısa sürede ulaşabilmekteyiz. Sahip olmak istediğimiz ihtiyaçlarımız göz açıp kapayıncaya kadar elimizde oluyor.

 

 

                  Yaşamımız süresince sahip olduğumuz veya kaybettiğimiz mesleğin, evin arabanın ikincisini hatta üçüncüsüne kolayca sahip olabiliyorken; sarf ettiğimiz ileriye dönük olan zamanın telafisinin olmadığı gibi geçen zamana da ulaşmak asla mümkün değildir. Günümüzün modern çağının en büyük problemlerinden biri, zamanı iyi değerlendirmemektir.

 

 

              Varlığımızla bütünleşen zamanın kıymetini, monotonlaşan hayatımızın akışında göz ardı etmekteyiz.   Zamanın, yeryüzündeki her türlü girişimde rolü olan başlıca etkenlerden biri ve eşsiz bir kaynak olduğunun bilincinden şaşmayalım.  Zaman sürecinde bazı engeller ortaya çıkabilmektedir. Çıksa da çok kısa olan bu ömürde bir ciddiyeti olmamalıdır.Allah c.c.çok uzun sürecek ahret hayatının kazanılmasındaki gayreti çok ama çok harcayalım.Zira gerçek hayat o.

 

 

               Kendi aramızda olan iletişimizi dostluğumuzu, kardeşliğimizi azami derecede güçlendirmiş olalım. Dünümüzden vaktimizi ne kadar verimsiz harcamış olduğumuzu düşünsek te, hala kocaman bir yarına sahibiz. Hayatımızı şekillendiren tercihlerimizin zamana bağlı olduğunu unutmayalım.

 

 

              Her gününü geçirdiği her günden daha faydalı olmanın hazzını yaşayabilirsek işte o zaman zararda değilizdir. Bu bağlamda bu ticaretten mutlaka ama mutlaka karlı çıkmaya gayret etmeliyiz. Zira’’ Baki kalan bu kubbede bir hoş sedadır’’ Nu mutlu bunu uygulayabilenlere. Veya aşağıdaki şiirimde de belirttiğim gibi engellere takılamayanlara..Saygılarımla

 

 

BENDE  ZAMAN

 

Hayal ümit her zaman, birbirinin kardeşi,

Yaşayıp durmaktalar, gönlümün ülkesinde.

Aşık ile maşuku, yakan sevda ateşi,

Hep hicran kaynatmakta, zaman tenceresinde...

 

 

 

 

Bir güzel görmek için, hayallere dalınca,

Gözlerim buğulanır,istikbal perdesinde

Vuslat gözlüklerimi, görmek için takınca

Takılır bakışlarım, zaman penceresinde..

 

 

 

 

Sonu hicranla biten, sevdalar kaderimdir.

Kader zorlanmaz derler,Şu an ne var elimde.?

İyiler başkasının, kemler ise benimdir.,

Oynayıp duruyorlar,hep zaman perdesinde.

 

 

 

 

İyilik ile vuslat, tevhid olsalar sahi,

Çıkamazlar yine de, zaman hançeresinden .

Bana gelmek için de, yola çıksalar dahi,

Sıkışıp kalıyorlar zaman cenderesinde.

 

 

 

 

Mutluluk hasretidir alnımda biriken ter.

 

Yaksalar vücudumu dumanı özlem tüter.

 

Bu hasret içre işte içim fırtına biçer.

 

Bitmeyecek sanılan bir ömür böyle biter.(hm)

Bu yazı toplam 174 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar