SRT Yayın Akışı - 20.02.2020
Son Dakika

ZAMLAR VE HAYATLAR!13 Temmuz 2019 - 08:38, Cumartesi


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, Hayat devam ederken Ülkemizde yaşam şartlarının ne kadar zorlaştığının farkında mıyız bilemiyorum.

İnsanlar yaşam mücadelesi içerisinde çoluk çocuğuna zaman ayırmayı ve çocuklarının geleceklerini planlamayı bırakıp karınlarını doyurmak için çalışmaktan başka bir şey yapamıyorlar. Tabi bu durum herkes için geçerli değil. Asgari ücretle aile geçindirmeye çalışan milyonlarca vatandaşımızdan bahsediyorum.

Zaman zaman bazı sivil toplum kuruluşları Ülkemizde 4 kişilik bir aile için açlık sınırını ve fakirlik sınırını açıklıyor. Devletimizi yönetenler bu tür hesaplamaları ne zaman yapacak merakla bekliyorum. Milyonlarca vatandaşımız, Devletimizin yapılan bu hesaplamaları ciddiye alıp muhakkak ki gerekli önlemleri almasını istiyor.

Her gün başka bir sektörde zam haberi alıyoruz. Buna karşılık Kamudaki yaklaşık 200 bin işçinin 2019-2020’deki ücret zammının belirleneceği Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde hükümetin teklifi de belli oldu.

Hükümet 2019’un ilk 6 ayı için yüzde 5, ikinci 6 ayı için ise yüzde 4 olarak teklifini yaptı.

Yapılan bu teklif sizlere ne kadar adil geliyor bilmiyorum ama ben gerçekten şaşkınlıkla karşılıyorum.

Meyve sebze fiyatlarına, elektriğe, benzine yapılan zamlar karşısında memurun, işçinin ve asgari ücretlinin maaşına yapılan zamları bir hayli komik olarak değerlendiriyorum.

Maaşlara yapılan zamları belirleyen ve hesaplayan yetkililere de, bu maaşlarla 1 ay geçinmeyi denemelerini öneriyorum.

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 793 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar