BAŞLAYALIM ARTIK 15 Eylül 2018, Cumartesi

Yeni sezona büyük umutlara başlarken, bir o kadar da büyük hayal kırıklığı ile karşı karşıya kaldık. Zorlu sezona hiç istemediğimiz belki de hiç ummadığımız kadar kötü bir başlangıç yaptık. Daha fazla yara almadan, daha fazla kendimizi yıpratmadan artık bir yerden başlamanın vakti geldi. O gün bugün. Hacettepe deplasmanı bizim için yeni bir başlangıcın, ayağa kalkışın ilk adımı olsun.

 

                                                           ******

Ligde oynadığımız ilk 2 maça baktığımızda takımın henüz tam manası ile hazır olmadığını görmek çok ta zor olmadı. Son oynanan Sarıyer maçında ise evinde dahi pozisyon bulmakta zorlanan, organize atak üretmekte zorlanan, kanatları istediği gibi kullanamayan ve saha içerisinde tam olarak ne yaptığını bilmeyen bir takım seyrettik. Kısacası bu takım hiç birimizi memnun etmedi, tat vermedi.

 

                                                           ******

Uzun bir maratondayız. Önümüzde tam tamına 32 maç daha var. Erkenden pes etmek, bu takıma sırt çevirmek bize 1 sene kayba daha neden olacaktır. Umudu kaybetmeden, biraz daha sabırla, biraz daha inançla takımımıza sahip çıkmak hepimizin görevi. Zaman içerisinde daha iyi olacağımıza olan inancım tam. Ve güzel günlerin başlangıcı olarak bugünü görüyorum. Hacettepe deplasmanında elde edilecek galibiyet herkese moral ve yeniden bir heyecan verecektir.

 

                                                           *******

Teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın kadro tercihleri de takım oyunu için bir hayli önemli. İlk 2 maçta çıkardığı 11’ler de bana göre yanlış tercihler yapan Yıldırım, oynanan kötü oyun ve alınan kötü sonuçlarda ki en baş faktörlerden birisi olmuştur. Doğru tercihler ve bize uyan bir sitemle bu ligde iyi işler yapmamamız için hiçbir sebep yok. İyi bir kadrosu olan ama bunu sahaya olumlu yansıtamayan Sakaryaspor, bugün bunu da aşacaktır. Bugünkü Hacettepe maçında daha olumlu bir futbol ve özlediğimiz galibiyeti alacağımıza olan inancımı yineliyorum. Umarım bugün Başkentten umut dolu bir Sakaryaspor olarak geri döneriz.