SRT Yayın Akışı - 14.05.2021
Son Dakika

ÖZKOÇ’TAN İSTİFA ÇAĞRISI5 Şubat 2020 - 14:26, Çarşamba

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Tank Palet ihalesi ile ilgili kendisine ‘Derslerine iyi çalışsınlar’ şeklinde çıkışta bulunan Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’i istifaya davet etti.

14 AY GEÇTİ

Konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Özkoç, “Altay Tankı ihale sözleşmesini sen imzaladın. İlk tank 18 ay sonra teslim edilecek açıklamasını sen yaptın. Aradan 14 ay geçmiş bir tek çivi çakılmamış. Bilemedik, öngöremedik ne demek. Böyle vicdandan, akıldan, beceriden yoksun bir açıklama kabul edilemez. O görevden derhal istifa edin. Ana ocaklarına şehit ateşinin düştüğü bu günlerde, ülkemizin, böyle arka hesaplarla, peşkeşle, beceriksizlikle kaybedecek vakti yok.

ALTAY TANKI

Tank Palet Fabrikası, ordumuzun en büyük tesislerinden bir tanesi, Katar Ordusu’nun büyük ortağı olduğu BMC’ye, ihalesiz, bedelsiz peşkeş çekildi. İçinde işçimizle, mühendisimizle, depomuzdaki malzemelerimizle devrettiler fabrikayı. Altay Tankı’nın acil üretimi gerekli diye. Aylardır tek bir çivi çakılmadı. Ordumuzun tesisi içinde BMC, kendi ticari aracını üretiyor. Yazıklar olsun” dedi.

SAHİP ÇIKIN

Demir’in kendisine yönelik ‘Derslerini iyi çalışsınlar’ şeklindeki açıklamasına da cevap veren Özkoç, “Bir de bize ders çalışmamızı söylüyorlar. Her adımı gizli, her adımı yalana karışmış bir süreci biz ilmek ilmek ortaya çıkartıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olmasaydı, Türkiye ne tank palet peşkeşini, ne Altay tankı ihalesini, ne Katar ordusunu, ne de üretimin başlamadığını bilmeyecekti. Biz dersimizi çok iyi çalışıyoruz, siz aklınıza, vicdanınıza ve bürokrat kimliğinize sahip çıkın” şeklinde konuştu.   Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 2894 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar