SRT Yayın Akışı - 14.05.2021
Son Dakika

MAHALLEMİZ ÇAMURDAN KURTARILSIN12 Şubat 2020 - 10:06, Çarşamba

Geyve Muhabirimiz Emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan’a açıklamada bulunan Koru Mahallesi Muhtarı Şuayip Özkan "Mahallemizi çamurdan kurtarmak için yola parke döşenmesini istiyoruz" dedi.

Kısaca kendisini tanıtan Muhtar Şuayip Özkan, 1974 yılında doğdum. İlkokul mezunuyum. Evli ve 4 çocuk babasıyım. Köyde çiftçilik yapıyorum. Muhtarlıkta birinci dönemim. Azalarım İbrahim Duman, Sami Ayözen, Muzaffer Özdemir ve Nevzat Dikyol ile beraber mahalle sakinlerine hizmet etmeye çalışıyoruz.

KORU KÖYÜNÜ TANITIR MISINIZ?

Koru köyü, Osmanlı döneminde kurulduğu rivayet edilir. Eski yerleşim yeri, şimdiki Geyve mezarlığının yanı imiş. O yıllarda Geyve bataklık, sivrisinek yuvası olduğu için, dedelerimiz burada yaşayamamışlar. Havası, suyu temiz, 780 m. rakımı olan şimdiki yere göç etmişler. Geyve'ye 17 km, Adapazarı'na 52 km. uzaklıktadır.

Köyün çevresi uçsuz, bucaksız ormanlık olduğundan köye "Koru" bu yöreye de  "Koru Boğazı" adı vermişler. Ağacın her çeşidini, yeşilin her tonunu görmek mümkündür.

 Belpınar (Kürtlü)  da eskiden Koru Köyü'ne bağlı bir mahalleyken zamanla ayrılarak, ayrı bir muhtarlık olmuştur. Koru Köyü 5 mahalleden oluşur. Koru Merkez, Yayalar, Duraklar, Saray ve Dedeyeri. Koru Köyü'nün kuzeyinde Belpınarı Köyü, güneyinde Bağcaz, doğusunda Kayadibi ve Doğancıl Köyleriyle batısında Güney, Setçe ve Celaller köyleri yer alır. Koru'nun öğrencileri taşımalı sistemle Doğantepe Yatılı Bölge İlköğretim okulunda eğitim görmektedir. Halkımız küçük ve büyükbaş hayvan besler. Ceviz, fındık yetiştirir. Ekin fazla yoktur.

KORU'NUN YETKİLİLERDEN İSTEKLERİ NELERDİR?

 Köy içinin  yollarının çamur olduğunu ifade eden Muhtar Özkan, “Köy içine parke döşenmesini istiyoruz. Sulama suyumuzu getirme işi yarım kaldı, yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

 Koru Köyü Muhtarı Şuayip Özkan: " Benden önce görev yapmış olan Kasım Özkan, Mustafa Gökdemir, Nihat  Ergen, Fatih Bozkır ve adını hatırlayamadığım muhtarlardan Allah razı olsun. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız  Ekrem Yüce, Geyve Kaymakamımız  İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanımız Murat Kaya ve çalışan personellere de teşekkür ederim. Köyümüz için yeni hizmetlerin yapılmasını da bekliyoruz.” dedi

Bu haber toplam 2748 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar