SRT Yayın Akışı - 13.05.2021
Son Dakika

BAKIRTAŞ VE EKİBİNDEN ZİYARET7 Nisan 2021 - 17:46, Çarşamba

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve beraberindeki heyeti, İl Milli eğitim Müdürlüğü Sakarya Araştırma ve Geliştirme Merkezi (AR-GE) ziyaret etti.

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Özel Büro Yetkilisi Atalay Gürbüz, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir ve Özel Büro Ekipleri tarafından Sakarya Araştırma ve Geliştirme Merkezi (AR-GE) ziyaret edildi. Ziyarette AR-GE’ nin ilçelerden alınan veriler doğrultusunda oluşturulan stratejik planlarla Sakarya ilini ileri taşıma hedefini doğru yorumlamak, hazırlanan projelere işlerlik kazandırmayı amaçlayarak öğretmen ve öğrenci gruplarında hareketlilik oluşturmak amacıyla kurulduğu vurgulandı.

AR-GE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

AR-GE’ den sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Güvendi; merkez hakkında bilgi verdi. Güvendi,  alanında uzman 8 öğretmenden oluşan bir kadroya sahip olduklarını, iki birimden oluşan çalışma kanallarında çok yönlü faaliyetlerin sergilendiğini, mesleki yetkinliklerin arttırılması ve geliştirilmesi yolunda, 21.yy becerileri kapsamında okul idarecileri ve öğretmenler için öğrencilere daha faydalı olabilme adına eğitimler düzenlendiğini söyledi.

BAŞARIYI YÜKSELTECEK

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ise,  “Sakarya Araştırma ve Geliştirme Merkezi” çalışmalarının Adapazarı ilçesinin yanında diğer ilçeler için de çok önemli olduğunu vurguladı. Bakırtaş yaptığı konuşmanın devamda, Sakarya il başarısının iş birliği içinde yürütülen çalışmalarla daha da yükseltileceğini, okul yöneticilerine, öğretmenlere ve öğrencilere en iyiyi sunmak için çaba gösteren, gelişimleri ve değişimleri adına fayda sağlayacak her türlü çalışmanın kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu, belirtti. Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 221 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar