SRT Yayın Akışı - 14.05.2021
Son Dakika

HAYDAR BAŞ ANILACAK12 Nisan 2021 - 10:28, Pazartesi

Geçtiğimiz yıl 14 Nisan’da yaşamını yitiren Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) kurucu Genel Başkanı Haydar Baş, ölümünün birinci yıldönümünde bir dizi etkinlikle anılacak.

BTP kurucu Genel Başkanı Haydar Baş, ölümünün birinci yıldönümünde düzenlenecek bir dizi etkinlikle anılacak. BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam yaptığı açıklamada, “O fikir adamıydı, fikirleri ile dünyada dengeleri değiştirdi. O dava adamıydı, O'nun davası Mustafa Kemal Atatürk'ün hayalini kurduğu tam bağımsız bir Türkiye inşa etme davasıydı. O'nun davası Oğuz Kağan'ın ifadelerinde yer bulan ‘Türk yurdunda aç insan bırakmama’ davasıydı. O gönül adamıydı, insan işçisiydi, O'nun davasını sırtlanıp taşıyacak on binler, yüz binler yetiştirdi, insan yetiştirdi. 14 Nisan günü muhterem hocamızın Trabzon Akçaabat'ta Şehitlik Tepesi'ndeki kabri başında etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlik çerçevesinde gün boyu Kur'an-ı Kerim okunacak, mevlidi şerifler okunacak, dualar edilecek ve Ramazan'ın ikinci günü olması münasebeti ile iftar ve sahur yemekleri ikram edilecek” dedi.

Bu haber toplam 360 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar