SRT Yayın Akışı - 14.05.2021
Son Dakika

SAKARYA TEKNOKENT FİRMASINA BÜYÜK YATIRIM21 Nisan 2021 - 14:24, Çarşamba

Teknoloji firmalarına yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor. Sakarya Teknokent’te 2019 yılından bu yana dijital oyun geliştirme alanında faaliyetlerini sürdüren Cube Games, yeni yatırımcılardan destek aldı.

TÜRKİYE’DE OYUN İHRACATI 1 MİLYAR DOLARI AŞTI

Sakarya Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Cube Games’in aldığı yatırıma ilişkin Sakarya Teknokent A.Ş. olarak girişimci ekosisteminin gelişimini ve yatırım almalarını görmekten dolayı gurur duyduklarını belirtti. Dünya dijital oyun pazarının 2020 yılında 175 milyar dolara ulaştığına dikkat çeken Prof. Dr. Görmüş, “Türkiye 2018 yılında 1 milyar doları aşan dijital oyun ihracatı ve 5 milyar dolarlık 2023 hedefi ile bu pazarda önemli bir oyuncu olacaktır. Özellikle pandemi ile evde kalma ve bilgisayar başında geçirilen sürelerin artmasıyla beraber dijital oyun sektörünün gelecekte büyümesini artırarak devam ettirecektir” ifadelerini kullandı.

OYUN SEKTÖRÜNDE BÜYÜME

Oyun sektöründeki büyümeyi fark eden yatırım fonlarının özel dijital yatırım fonları kurduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Görmüş, “CUBE GAMES’in almış olduğu yatırım hem ülkemiz açısından hem de genç girişimcilerimizin başarılı çalışmalarının yatırımcılar tarafından desteklenmeye değer bulunması açısından önemlidir.  Ülkemizde özellikle mobil oyun alanında çok büyük başarılara imza atmış şirketler mevcuttur. Sakarya’mızdan hem kendi markasını oluşturan hem de ülkemizin dijital oyun dünyasındaki konumuna katkıda bulunacak bir firmanın çıkabilecek olması ayrıca bizleri sevindirmektedir” diye konuştu. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 81 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar