SRT Yayın Akışı - 14.05.2021
Son Dakika

ULUDERE ÇAYI KÖPÜRDÜ22 Nisan 2021 - 13:18, Perşembe

Hendek Uludere Çayı köpükle kaplandı. Köpüğün su içerisinde yaşayan canlılara ve bitkilere zarar vermediği dile getirildi.

Kısa süre sonra Uludere Çayı’nın köpük kaplanması ile ilgili Hendek İtfaiye Grup Amirliğine ait aracın bakımdan geldiği ve İtfaiye önünde yapılan kısa çalışma sonrası yağmur suyuna karışarak Uludere Çayı’na karıştığı öğrenildi. Uludere Çayı’na karışan köpüğün dere içerisinde yaşayan canlılara ve bitkilere kesinlikle bir zarar vermediği öğrenildi.

AYNI AÇIKLAMA 2018 YILINDA DA GELMİŞTİ

Böyle bir çalışma 2018 yılında da gerçekleşmiş ve yetkililerden açıklama gelmişti. Yetkililerden yapılan açıklama da “05.01.2018 tarihinde Uludere’de görülen köpükle ilgili belediyemizce yapılan incelemede Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hendek Şubesi İtfaiye Araçlarının yangına müdahale ettikleri hortumları yıkadıkları ve bu suyun yağmur suyu kanalına oradan da dereye karıştığı tespit edilmiştir. Konuyla ilgili Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve Çevre İl Müdürlüğü bilgilendirilmiştir. Yapılan incelemeler doğrultusunda dere içerisinde görülen köpüğün dere içerisinde yaşayan canlılara ve bitkilere herhangi bir zararının olmadığı tespit edilmiştir” ifadeleri yer almıştı. Kadir KAZIN

Bu haber toplam 63 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar