SRT Yayın Akışı - 13.05.2021
Son Dakika

HENDEK’TE İTTİFAK ÇATIRDIYOR3 Mayıs 2021 - 12:53, Pazartesi

Hendek’te Ak Parti ile MHP arasında yaşanan gizli krizler akıllarda soru işareti oluşturuyor. Ak Parti ve MHP liderlerinin 2023’e kilitlendiği bir dönemde MHP’li Hendek Belediyesinin Cumhur İttifakının engellemelerine maruz kaldığı iddia ediliyor.

ENGELLEME VE ŞİKAYET

Daha önce Süleyman Seba Spor Kompleksi projesinin engellenmek istenmesiyle başlayan sürecin Emniyet binasının yapımı için yapılacak yardımların engellenmesiyle devam ettiği, İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan projenin şikayet edilerek konunun Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal tarafından Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’e taşınarak Vali kararıyla durdurulduğu iddia edilmişti.

İTTİFAK ÇATIRDIYOR

Mecliste faaliyet raporlarının açık olmasına rağmen Babaoğlu’nu zora sokmak ama oyla meclis üyeleri tarafından sorulan sorular, Ak Parti’nin hiçbir programa Hendek Belediyesini dahil etmemesi, sosyal medya göndermeleri ve sürekli engelleme girişimleri Cumhur İttifakını Hendek’te çatırdattı.

GİZLİ EL KİM

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na yönelik açılan bayrakların gizliden gizliye kamuda yer alacak hizmetlerin engellenmeye kadar gittiği ve gizli bir elin sürekli devrede olduğu iddia ediliyor.

FATURA SASKİ MÜDÜRÜNE KESİLDİ

Son olarak Hendek’in alt yapısında yapılan çalışmalar ile sorunların çözülmesinin ardından faturanın SASKİ Hendek Müdürü Ali Osman Gürsoy’a kesildiği, Gürsoy’un görevden alınma nedeninin Hendek Belediyesi ile uyumlu çalışması ve alt yapı çalışmalarının olduğu iddiası şok etkisi yarattı.

PERSONELLER ENDİŞELİ

SASKİ’de yapılan bu görevden alma sonrası kamuda Hendek Belediyesi paniği başlarken, Hendek Belediyesi logolu evraklara dahi kimsenin bakmak istemediği, bürokratların işimden olurum endişesi taşıdığı söyleniyor.

MUHALEFET ŞAŞKIN

Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın Hendek Belediyesine karşı olan bu bakışı Hendek’te muhalefeti bile şaşkına çevirirken, Ramazan ayında yaşanan SASKİ’deki bu görevden alma tepkiye neden oldu.

SABIRLI OLUN

Başkan vekilliği, encümen ve komisyon üyeliklerinde Ak Partili üyelere yer veren Babaoğlu’nun ittifak tarafından atılan bu adımlara karşılık zaman zaman MHP tarafından gelen sitemlere, “Sabırlı olun” diyerek cevap verdiği gelen bilgiler arasında.

2024’E ADAY HAZIRLIĞI

Ak Parti kanadının ise siyaseten attıkları adımların Hendek’e zarar vermeye başlaması eleştiri konusu olurken, Baykal ve bazı Ak Partililerin Hendek Belediyesinin iş yapmamasını sağlayarak 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti’den bir ismi aday yapmayı istedikleri gündeme geldi.

MERAK EDİLİYOR

Cumhur İttifakının Hendek savaşında Cumhur İttifakı Sakarya Milletvekillerinin tutumunun ne olacağı merakla bekleniyor. Kadir KAZIN

Bu haber toplam 82 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar