SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

ÜRETİMİN DURMAMASINI FAYDAYA DÖNÜŞTÜRDÜK9 Haziran 2021 - 11:45, Çarşamba

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, pandemi döneminde üretim sektörünün durmamasını öğrenciler açısından faydaya dönüştürdüklerini belirtti.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akit TV’nin 15.00 haberleri canlı yayınına katılarak Feridun Erdoğral’ın sorularını cevapladı. Sarıbıyık, yaklaşan üniversite tercihlerinin konuşulduğu programda SUBÜ’nün öne çıkan yönlerini, mezunların iş imkânlarını, iş dünyası ile iş birliklerini ve üniversitenin misyonu doğrultusunda gerçekleştirdiği hamleleri paylaştı.

30 BİNDEN FAZLA CANLI DERS

Pandemi sürecinde öğrencilerle birlikte kendilerinin de bir takım zorluklar yaşadıklarını aktaran SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Bizim temel misyonumuz uygulama becerisine sahip nitelikli insan yetiştirmek ve uygulanabilir Ar-Ge yapmak. Bu süreç içerisinde öğrencilerimizle iletişimimizi aksatmadan uzaktan eğitimle teorik olan derslerimizi 30 binden fazla canlı dersle sürdürdük. Bunun yanında bizim esas işimiz iş dünyasının beklentilerini karşılayacak nitelikli insanlar yetiştirmekti. Pandemi sürecinde de bir dönem tam zamanlı iş yeri uygulamamızdan taviz vermedik. 2020-2021 Akademik Yılı’nda 5 binden fazla öğrencimizi iş dünyasıyla buluşturduk. Üretim sektörüyle olan kısımda sanayinin durmadığı ortamda biz de bunu öğrencilerimiz açısından faydaya dönüştürmüş olduk. Öğrencilerimiz hem deneyim kazandılar hem de para kazandılar. Bu deneyimleriyle birlikte de birçoğu işe girdi” diye konuştu.

SAKARYA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR

Sakarya’nın Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden birisi olduğunu kaydeden Sarıbıyık, “Aynı zamanda sanayi, tarım ve turizm alanlarında güçlü bir şehir. Bizim tüm bu alanlara yönelik olarak fakültelerimiz var. Teknoloji Fakültemizde MÜDEK akreditasyonuna sahip mühendislik bölümlerimiz var. Sakarya meyve, sebze ve tahıl deposu. Ziraat Fakültesi öğrencilerimiz sektör ve sahayla iç içe çalışmalarını sürdürüyor. Denizi, gölleri, yaylaları, dereleri olan bir şehirde Turizm Fakültesi olmazsa olmaz. Sektörün ciddi anlamda ihtiyaçlarını karşılayan nitelikli ara eleman hatta bazen iş dünyasının ana eleman diye adlandırdığı meslek yüksekokullarımızdaki 60 programla iş dünyasının taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz. Bizim temel farkımız +1 Uygulamalı Eğitim Modelimiz. Bu modelle bir iş dünyası ile iç içe çalışıyor, öğrencilerimizin mezun olmadan iş tecrübesine sahip olmalarını sağlıyor. Bu deneyimler iş kurarken de büyük faydalar sağlıyor.” Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 59 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar