SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

PROTOKOL İMZALANDI10 Haziran 2021 - 15:54, Perşembe

İşletmelere iş garantili ve nitelikli insan kaynakları yetiştirmeyi amaçlayan SAMATO (Sakarya Makina Topluluğu) Kariyer Merkezi projesinin protokolü imzalandı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Prof. Dr. Ali Fuat Boz, Teknoloji, Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Çalışkan, Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYEM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Barış Boru, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, SAMİB Genel Sekreteri Ali Uğur Musaak, DOMİOSB Bölge Müdürü Dr. Ersan Şentürk ve Müdür Yardımcısı Ehliman Yazıcı’nın da hazır bulunduğu imza protokolü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) kampüsünde imzalandı.

UYGULAMALI DERSLER

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) başkanı Günay Güneş ve DOMİOSB başkanı Turgay Çelik tarafından imzalanan protokol kapsamında SAMATO Kariyer Merkezi’nde firmaların aradığı nitelikte iş tecrübesi kazandırılmış personeller yetiştirilecek.  Kaynak, elektrik-elektronik, CNC kullanımı, hidrolik ve pnömatik sistemler, dış ticaret, muhasebe ve pazarlama olmak üzere ihtiyaç duyulan başlıklarda planlanan eğitimler SAMİB hizmet binasında oluşturulan sınıfta, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin laboratuarları ile işletmelerin üretim departmanlarında uygulamalı olarak verilecek.  Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Kurucu Başkanı Metin Kar’ın kurucusu olduğu SAMATO Kariyer Merkezi’nde verilmeye başlanan eğitimler, sanayiden gelen taleplere göre çeşitlendirilecek ve sürekli olacak.  Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 93 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar