SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

ORGANİK OKUL10 Haziran 2021 - 16:01, Perşembe

Adabilim okullarının bahçesinde bulunan boş alana her yıl devam ettirilmesi planlanan “Kendi Sebzeni Kendin Yetiştir” başlıklı proje kapsamında öğrenciler sebzelerini ekmeye başladılar.

Proje hakkında konuşan Adabilim okulları genel müdür yardımcısı Yaşar Şahin; “projenin başlangıcı öğretmenler ve öğrencilerin ortak kararı ile oluşturuldu. Günümüzde zirai tarımın artması sebebi ile sıkça ‘organik’ kelimesiyle karşılaşmaktayız. Bunun sebepleri de malum, zirai tarım ile gerçekleştirilen üretimler sonucu ortaya çıkan GDO’ lu ürünlerdir. Dolayısı ile biz bu proje de öğrencilerimizin en azından okul içerisinde sağlıklı ve organik besinlerle beslenmelerini istedik. Aynı zamanda öğrencilerimizi sağlıklı ve doğal beslenme konusunda bilinçlendirmeye çalıştık” dedi.

KEYİF ALDILAR

Projede yer alan öğretmenlerden Seher Bakleci ise,  “Öğrenciler projeden çok keyif aldılar. Toprağa bitki ekiyormuşçasına değil sanki bir arkadaşları ile oynuyorlarmış gibiydiler. Onların bu proje ile şu sıkıntılı pandemi sürecinde adeta terapi yaptıklarına şahit olduk. Velilerden gelen olumlu ve destekleyici görüşlerde bizleri ayrıca çok sevindirdi. Bu gibi projeler desteklenmeli, geliştirilmeli ve sıkça denenmeli. Ciddi anlamda süreç içerisinde çok faydalı olabileceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 101 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar