SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

OTOMOTİV EĞİTİMİNDE NİTELİK ARTACAK10 Haziran 2021 - 16:23, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

SUBÜ Arifiye Meslek Yüksekokulu Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarına kavuşuyor.

SUBÜ Arifiye Meslek Yüksekokulu Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarına kavuşuyor. Laboratuvarla Arifiye’de yer alan sanayi kuruluşlarının alanlarına uygun şekilde açılan programlarda saha tecrübesiyle yetişen öğrenciler niteliklerini daha da üst seviyelere çıkarabilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Arifiye Meslek Yüksekokulu Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarında devam eden inşa çalışmaları son aşamaya geldi. Arifiye’nin önemli bir otomotiv ve sanayi üssü olduğunun altını çizen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Arifiye MYO bu anlamda alana yönelik programları içerisinde barındıran ve ilgili iş dünyası için nitelikli öğrenciler yetiştiren bir okulumuz. Bu niteliği daha ileri noktaya taşımak ve tam zamanlı iş yeri uygulamasının yanı sıra okulda yapılacak uygulamalara da katkı sağlamak adına Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Arifiye Belediyemizin de destekleriyle tam donanımlı bir motor testi ve simülasyon laboratuvarını okulumuza kazandırıyoruz. 380 metrekare alana sahip uygulama laboratuvarımızda, otomotiv teknolojisi alanında motor testleri ve yanma simülasyonları yapılacak. İnşaatımız tamamlanma aşamasında. Son olarak ise çevre düzenlemesini gerçekleştireceğiz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor ve okulumuz ile iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÜNİVERSİTENİN KATKILARINI ÖNEMSİYORUZ

SUBÜ’nün Arifiye’de önemli birimleri bulunduğunu ve imkânları dâhilinde her türlü desteği sağladıklarını belirten Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “İlçemizin ülkemiz ekonomisine katkı sağlaması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu anlamda sanayi kuruluşlarımıza meslek yüksekokulumuzun nitelikli eleman yetiştirmek gibi ciddi bir misyonu var. Şu ana kadar üniversiteye özgü eğitim modeliyle bu anlamda büyük başarı elde ettiler. Kısa süre içerisinde tamamlanacak laboratuvar da öğrencilerin potansiyelini ve beceri düzeyini çok daha üst düzeye çıkaracaktır. Arifiyemiz marka olma yolunda hızla ilerliyor. Bu anlamda üniversitemizin katkılarını son derece önemsiyoruz. Birlikte hareket etmeye ve şehrimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 126 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar