SRT Yayın Akışı - 02.08.2021
Son Dakika

KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN DAİMA DESTEKÇİSİYİZ7 Temmuz 2021 - 16:37, Çarşamba

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde hayata geçirilen “Kadın İş Birliği Üretimin Geleceği Projesi” kapsamında girişimci kadınlara yönelik kooperatifçilik eğitimleri başladı. Başkan  Dirim, “Kadın girişimcilerimizin daima destekçisiyiz. Onların ellerinin hamuruyla her işi başaracağından eminiz” dedi.

TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi öncülüğünde yürütülen proje kapsamında kadınların kooperatifleşme yoluyla yerel ekonomik faaliyetlere katılımını sağlamak, başarılı kadın kooperatifleri oluşturarak faydalı bir iş modeli hayata geçirmek, ilimize ait yöresel ürünlerin üretimi ve markalaşmasını sağlamak amaçlanıyor.

EĞİTİM 10 GÜN SÜRECEK

Bu amaca uygun olarak hayata geçirilen ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından destek almaya hak kazanan proje kapsamında SATSO hizmet binasında, Eğitmen Cüneyt Örkmez öncülüğünde kooperatifçiliğin temelleri, kuruluş faaliyetleri, takım çalışması yönetim, üretim ve pazarlama ürün geliştirme gibi birçok konuda bilgilerin aktarılacağı 10 gün sürecek eğitimlere start verildi. Birçok kadının yoğun katılımıyla başlayan eğitimin ilk gününde Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk ile MARKA Temsilcileri de eğitimde bulunarak katkı verdiler.

VERİMLİ VE FAYDALI EĞİTİM

Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, “SATSO Kadın Girişimciler Kurulumuz öncülüğünde kadın kooperatifleri çok güzel bir hava yakaladı. Müdürlüğümüz girişimleri ve şehrimiz erkleri öncülüğünde şehrimizin büyük pazaryerlerinde kadın kooperatiflerimizin ürünlerinin satılması için 2 tezgah tahsis edildi. Kooperatiflerimiz başarıya ulaştıkça tüm ülkeye hitap edecek bir konuma geleceğine inanıyoruz. Bu eğitimlerin verimli ve faydalı geçmesini temenni ediyoruz.” dedi.

10 KOOPERATİF KURULDU

Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, “Yola çıkarken gerçekleşeceğinden emindik. Herkes çok emek verdi ve vermeye de devam ediyor. Kurulan kadın kooperatiflerimiz 10’u aştı. Kadın girişimcilerimizin daima destekçisiyiz. Onların ellerinin hamuruyla her işi başaracağından eminiz. Bu gibi eğitimler oda bünyemizde vermeye ve destek olmayı sürdüreceğiz. Eğitimlerin faydalı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 94 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar