SRT Yayın Akışı - 02.08.2021
Son Dakika

DOĞRU TERCİH SAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ16 Temmuz 2021 - 19:31, Cuma

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Doğru Tercih programının bu haftaki konuğu SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil oldu.

24 YILLIK BİR FAKÜLTE

Programın açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Rüştü Yeşil, “1997 tarihinde kurulan Eğitim Fakültemiz 24 yıllık birikime sahip. Eğitim-öğretim faaliyetlerimizi Hendek Kampüsü'nde sürdürmekteyiz. Yabancı Diller Eğitimi Bölümünde hazırlık eğitimi zorunlu olduğundan eğitim süresi 5 yıl, diğer bölümlerimizde eğitim süremiz 4 yıl. Eğitim Fakültesi bu zamana kadar 14769 öğrencisini mezun etti. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında 520 öğrenci alımının planlandı” ifadelerini kullandı..

STAJ VE İŞ İMKÂNLARI

Eğitim Fakülteleri, eğitim sektörüne eğitimci yetiştiren kurumlar olduğuna değinen Prof. Dr. Yeşil, “Kamu ve özel sektör bünyesinde varlık gösteren okul öncesi, ilk ve ortaokullar, liseler; özel eğitim kurumları, rehberlik araştırma merkezleri fakültemizin sıkı iletişim içerisinde olduğu kurumlar. Bu kurumlarda okul deneyimi ve staj uygulamalarının yanı sıra eğitim süresince eğitim ve araştırma odaklı işbirliği çalışmaları yürütmekteyiz. Dolayısıyla öğrencilerimiz staj yeri aramakta problem yaşamıyor. İş imkanlarına gelince, kamu sektörü özel sektör bünyesindeki eğitim kurumları (okullar ve etüt merkezleri), akademik çalışma ile birlikte Yükseköğretim Kurumlarında öğrencilerimiz çalışabilmektedir” diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 166 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar