SRT Yayın Akışı - 02.08.2021
Son Dakika

REKTÖR SARIBIYIK’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI19 Temmuz 2021 - 15:39, Pazartesi

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Kestiğimiz kurbanların Rabbimize yaklaşmamıza vesile olacağı hayırlı bir bayram olması dileklerimle tüm inananların Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Sarıbıyık mesajında, “Pandemi nedeniyle kısıtlamaların olduğu ve sevdiklerimizden uzak kaldığımız süreçlerin ardından şükürler olsun ki bir arada olabileceğimiz bir bayrama kavuşuyoruz. Sosyal adaletin sağlanması dinimizin emirlerinden. Rabbimiz yoksulun gözetilmesini emrettiği gibi, imkânlarını paylaşan varlıklı kimselere de mükâfatını vereceğini söylüyor. İslâm ile şereflenen milletimiz bu temelde geliştirdiği paylaşma kültürünü nesillerce taşıyarak temel değerlerinden birisi haline getirdi. Günümüzde insani yardımda ve mazlumlara kucak açmada ilk sırada yer alıyoruz. Kurban Bayramı’nda ise paylaşmanın huzurunu ve bereketini en güzel şekilde hissediyoruz. Gerek yurt içinde gerekse mazlum ülkelerde milyonlarca kardeşimizin sofraları şenleneceği gibi gönüller de bu vesileyle şenlenecek. Sevdiklerimizle aynı sofralarda buluşarak huzuru tadacağız. Kestiğimiz kurbanların Rabbimize yaklaşmamıza vesile olacağı hayırlı bir bayram olmasını dilerim. Birlik ve huzurumuzun daim olması temennilerimle tüm inananların Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 216 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar