8 adet taşınmaz kiraya ve satışa sunuldu

1-Tablo I ve II nitelikleri belirtilen taşınmazların satış ve kiralama işlemleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45'inci maddesine göre Açık Teklif U...

Büyütmek için resme tıklayın

1-Tablo I ve II nitelikleri belirtilen taşınmazların satış ve kiralama işlemleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45'inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile karşısında belirtilen tahmini bedel üzerinden, yine karşısında belirtilen tarih ve saatte, Sakarya Valiliği Resmi Daireler Kampüsü F Blok 1.Kat Milli Emlak Müdürlüğünde toplanacak komisyon tarafından yapılacaktır.

"2-İhalelere katılacak isteklilerin;"  "a) Geçici Teminat Bedelinin Sakarya Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü Veznesine yatırıldığına dair MAKBUZUN, Geçici Teminat Bedelinin banka aracılığı ile yatırılmak istenmesi durumunda ise T.C. Başbakanlık Hazine Müteşarlığı İç Ödemeler Saymanlığı"" adına kayıtlı bulunan TR 0400 0100 0019 0000 1000 5770 IBAN Numaralı T.C. Ziraat Bankası hesabına yatırılarak, yapılan ödemeye ilişkin Sakarya Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğünden  alınacak ONAYLI MUHASEBE İŞLEM FİŞİNİN, Banka Teminat Mektubunun verilmesi halinde ""Teminat Mektubunun GEÇİCİ, SÜRESİZ, LİMİT İÇİ OLMASI"" ve TEYİT YAZISI'nın da ibrazı gerekir. İhale başlama saatine kadar Komisyon Başkanlığına teslim edilmesi zorunludur."

"b) Gerçek kişilerin; Yasal yerleşim yeri belgesini  (İkametgah ilmuhaberi) ile Arkalı-Önlü TC no.lu Nüfus Cüzdanı fotokopisinin," 

"c) Özel Hukuk Tüzel kişilerin ; İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış SİCİL KAYIT BELGESİ ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte  bulunacak kişilerin temsile tam yetkili olduklarını gösterir  noterlikce tastik edilmiş VEKALETNAME'yi vermeleri; Kamu Tüzel Kişilerin ise, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgenin, İhale başlama saatine kadar Komisyon Başkanlığına verilmesi gerekmektedir."

"3-Hazine taşınmazlarının; satış işlemlerinde satış bedeli, sınırlı ayni hak tesisi (irtifak hakkı) ve kullanma izni verilmesi işlemlerinde yıllık bedeller üzerinden, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından: 5 Milyon TL'ye kadar olan kısmı için % 1 (yüzde bir), 5 Milyon TL'den 10 Milyon TL'ye kadar olan kısmı için % 0.5 (binde beş), 10 Milyon TL'yi aşan kısmı için % 0.25 (on binde yirmi beş), oranında işlem bedeli alınacaktır.

4-Satılacak taşınmazların ihale bedelinin peşin ödenmesi halinde yüzde 20 indirim uygulanacak olup Taksitli olarak ödenmek istenmesi halinde herhangi bir indirim yapılmadan ihale bedelinin 1/4'ü peşin, kalan kısmına yıllık kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla iki yılda, üçer aylık dilimler halinde 8 eşit taksitlendirme yapılabilecektir.

5-4706 sayılı Kanun gereğince Hazine ait taşınmazlarının satış işlemleri ve işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçdan (KDV, Karar Pulu) müstesna olup, satışı yapılan taşınmazlar satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle Emlak Vergisine de tabi değildir.

6-Taşınmazlara ait şartnameler mesai saatleri içerisinde Sakarya Milli Emlak Müdürlüğünde görülebilir.

7-Taşınmazların imar durumu, yapılanma şartları vb. hususların istekli tarafından ilgili belediyesinden araştırıldığı ve bilindiği kabul edilecek olup taşınmazın imar durumu, yapılanma şartları vb. hususlara ilişkin Hazine, hiçbir sorumluluk yüklenmez.

8-Posta yolu ile verilecek tekliflerde gecikmeler kabul edilmeyecektir.

9-Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Komisyonun ihaleyi yapmama kararı kesindir.

10-İhale ilanı www.sakarya.csb.gov.tr, Türkiye genelindeki ihale bilgileri ise, www.milliemlak.gov.tr adresinden öğrenilebilir. (TEL: 0264 251 35 88 ) İLAN OLUNUR.

#ilangovtr

Basın No ILN02018737

22 Nis 2024 - 00:00 Sakarya- Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adapostası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adapostası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Adapostası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adapostası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.