SRT Yayın Akışı - 02.08.2021
Son Dakika

AZ YE,AZ HASTA OL3 Mayıs 2021 - 03:33, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Bugün ilgi çekici konular dinledim radyoda.Bunlardan biri açlığın faydaları.

Açlık ile kanser ilişkisi üzerine yapılan araştırmalardan bahsediliyordu.Aç kalan vücuttaki hücreler, yararsız zararlı hücreleri yermiş.Ömrü uzaltır ve kanseri önlermiş.

Oruç sen nelere kadirsin.

Dinimiz her şeyin en güzelini en faydalısını sunuyor kuluna;Hadis-i şerifte, Oruç tutan sıhhatli olur, buyuruluyor.(Taberani).Çok yiyip içmek hastalıkların başıdır. (Dâre Kutni) 
Şeytan, damardaki kan gibi, vücutta dolaşır, açlık ile yolunu daraltın buyuruluyor. (İhyâ).

ŞİŞMAN OLMA

Ve daha bir .ok hadisler mevcut.

Ayrıca Kanseri ortaya çıkaran etkenlerden şişmanlık ve sigara ilk sıradaymış.

Ne demişler Az Yemek Seni Taşır, Çok Yemeği Sen Taşırsın.Doktor,Diyetisyen değilim ama hayatının içinde her insanda olduğu gibi sağlık ve yemek gündemi olan biriyim.

 

İSRAİL TİTİZ

 

İsrail’de kanserin olmadığını anlatan bir makalede okumuştum.Dr.Hammer kanseri Siyonistlerin sağlığımıza uyguladıkları saldırı yöntemi olarak tanımlıyor.

Türkiye’de grip gibi her üç kişiden biri kanserken,kadınlarda %50,erkeklerde %80 lerden bahsedilirken ,Eksik olan ne,fazla olan ne, diğer ülkelerden?

 

Verilere göre;İsrail’de 2003 yılında 160 kişi kanserden öldü, 2004 yılında ise 152 kişi kanserden öldü. Ülkenin nüfusu toplamda 7,4 milyondur, bunlardan 1,5 milyonu Arap kökenli ve 0,3 milyonu yahudi olmayan nüfusu barındırıyor. Böylelikle nüfusun 5,6 milyonu İsrailli yani yahudi kökenlidir. 2003 ve 2004 yılının kanser vakalarının azalmasına göre hesaplayacak olursak İsrail’de: 2009 yılında 118 kişi kanserden öldü 2013 yılında 96 kişi kanserden öldü 2020 yılında ise sadece 78 kişi kanserden ölecek Bu hesaba göre İsrail’de 366 günde 152 kanser ölümlerinin sayısı 1 günde 0,4 oranındadır, yani oldukça düşük. Bu ölüm oranlarının çoğunun Arap kökenli İsrailli ve Yahudi olmaması dikkat çeken unsurlardan biri. Bu durum yahudi kökenli İsraillilerin ölüm oranın çok daha az olduğunu gösteriyor.

İsrail'in tedavi konsepti bizlerde neden uygulanmıyor? Bu sorunun cevabı geleneksel tıbbın, ilaç lobisinin ve dünya politikasının şiddetli bir inatla kemoterapi + radyo + ışın terapi + cerrahi uygulamalar + morfin gibi başarısızlığı apaçık ortada olan yöntemleri, dünyadaki yahudi olmayan nüfusa zorla dayatmasıdır. Sebepler yeterince açık, ilaç lobisinin geleneksel fakat etkisiz tedavi yöntemleri tüm zamanların en devasa ticaret kaynağıdır, özellikle kanser hastalığı. Zararsız, etkili ve bütüncül onarıcı tedavilere karşı olan ilgisizliğin ana sebebi bu devasa ticaretdir. Çünkü kalıcı ve ilaç lobisine bağımlı hastalıklar olmazsa, bu devasa ticaret yok olur!(Kaynak: Gesundheit Berlin Brandenburg)

Ayrıca İsrailde alternatif tıbbın uygulandığından bahsedilirken şu bilgiler göze çarpıyor. Bitkisel kürler ve kolloidial gümüş suyu ile vücudun zehirlerden tamamen arındırılması (detoksifikasyon) - sağlıklı beslenme (hayvansal gıdalar olmaksızın bazik besinler diyeti) - bioenerji tedavisi ile vücudun titreşim ve elektromanyetik akımı dengelenerek ruh ve beden sağlığının onarılması.Bunlardan bir kaçı:Bizler ise önce kendimizi ilaç lobisinin mezbasına teslim edip, kemo / ışın terapileri gibi yıllardır tartışılan ve bugüne kadar kanser hastalığına olan faydası ispatlanamayan, kaş alırken göz oyan, dehşet tedavi yöntemleri ile bedenimiz çürümek üzereyken kısacası çaresiz kaldıktan sonra bu tür yöntemlere başvuruyoruz. 

ALIŞKANLIKLARIMIZ ÖLDÜRÜYOR.

Artık şu plastiklerden vazgeçip,cam ürünler kullanma alışkanlığı edinmeli.

Yapay maddeleri içeren deterjanlardan vazgeçip,organik ürünlere..Organik beslenmeye,fastfoodlardan sebze ve baklagillere yönelmeli.Her ürün bağından olmalı.

Alışkanlıklarımız sağlığımıza zarar veriyor.Çocukların oynadıkları kalitesiz oyuncaklardan,yedikleri aburcuburlara ve giydikleri elbisenin kumaşına kadar seçiciliği öğrenmeliyiz.

Evimize,midemize giren her şeyi sorgulama zamanı..

Bu yazı toplam 222 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar