SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

ÇÖZÜM BULUNMALI 15 Şubat 2021 - 03:33, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Buradan bütün belediyelere, milli eğitime, özel kuruluşlara sesleniyorum. Çocuklarımız uzaktan eğitimin olduğu şu zor süreçte evlere hapsoldu. Tabi burada hapsolmayı tartışmayacağım. Bir gereklilikti. Ama gerekliliklerin dezavantajlı sonuçlarını da göz önünde bulundurmak ve önleyici çalışmalar yapılmalı.

Hem de bir an önce. Çocuklar için bilgisayar başında zaman geçirmek suiistimal edilen bir hal almaya başladı. Tüm zamanlarını artık dersleri bahane ederek bilgisayar başında geçiriyor, Hatta dışarı çıkabilecekleri zaman diliminde bile evde bilgisayar başında oturmayı tercih ediyorlar.

Zor sürecin beraberinde getirdiği bu durum, teknoloji bağımlılığını pekâlâ çokta derin bir şekilde tetikledi.

Sosyal etkinliklerin olduğu kurumların küçük gruplar halinde ya da özel ders şeklinde atölyelere devam etmesi elzem. Çocukları daha sonrasında toparlayamayacağız emin olun ki. Spor faaliyetleri, resim, müzik, tiyatro gibi sanatsal faaliyetlerin hayata geçirilmesi lazım. Hem böylece damlamasa da akan bir kazanç yolu olur eğitmenler için,  hem de bu tembellik ruhunu üzerinden atar çocuklarımız  .

Gerçekten anlayamıyorum, kurumda boş oturmaktan sıkıldıklarını anlatanları duyuyorum. Oturarak maaş kazanan bu arkadaşlar kendileri bu şehir için atıl durumda iken nasıl vicdanları sızlamıyor o maaşları alırken.  Tamam şimdi  diyecekler ki, ‘ne yapalım kurum şu an bu şekilde bir çalışmaya geçti.’ Kuruma dönüp sormak lazım, hal böyleyken  kurumlara gereksiz elemanları halen almaya devam etmekte neyin nesi. Cebinizden verıyor olamazsınız maaşını değil mi ?

Gerçekten üzücü. Şehre bu yük, çalışmayan atıl insanların maaşının çatır çatır ödenmesi, haksız kazanç ile kolunu sallaya sallaya ‘ben çalışıyorum’ diyebilenler. Ha burada şunu ayırt edelim, aktif çalışan, üreten ama pandemi sürecinde zarureten pasif olanları istisna tutuyorum. Onlar sayesinde aktif ve karınca gibi çalışma ile neler ürettiklerini zamanından biliriz, görürüz.

Üretin.. Üretin.. oturmayın, çay muhabbetleri, kakara kikiriyi bırakın. İçtiğiniz çay kadar bile bir çalışma bedeliniz yoksa onu da içmeyin. Üretin Devlete kambur olmayın, siz devleti kendinize kambur yapın.

Bu yazı toplam 1576 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar