SRT Yayın Akışı - 02.08.2021
Son Dakika

EN ÇOK ÇALIŞANLAR EZİLİYOR 21 Haziran 2021 - 03:49, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Onca yığınlık içerisinde kendini enkaz altına  koyup ağırlığını taşımaktasın. Nefesin yavaşlamış,ayakların altında yapışkan  varmışçasına  yine de koşmaya mücadele veren, çalışan  sen …

Çalışmakta ki amacın ne ?

Para ?Üretmek ? İtibar ?Mevki ?

Ne için koşturuyorsun bu dünyada  bu kadar, hiç sordun mu?

Bazen de koşmadan senin tırnaklayarak geldiğin  bir yerlere, yan gelip yatarak ulaşmışları gördüğünde ne hissediyorsun mesela ?

Kaplumbağa değil, tavşan değil ama senden önce varmış .

Şunu söyleyeyim.Bu dünya birilerinin çalışması ile ayakta ,çalışmayanların da çalışanların sırtından geçindiği bir dünya.

En çok çalışanlar eziliyor  ?  Çalışanların emeklerinden çalıp,, başına taç yapan sahte sultanlar kaftanları ile defile yapıyor.

Eğer ki bir istek söyle gerçekleşsin deseler, ’yalvarırım çalışanların değer gördüğü bir sistem olsun ülkemde ‘cümlesini kurardım. Burada kenarda dursun, belki ilerde bunu söylemek  nasip olur ve bunun üzerine  mücadele ortamı bulurum.

İnsan insanın kurdu .Yoruyoruz bir birimizi….Sen iş peşindesindir .İş dersin, o ‘Ş’neden kıvrık değil der.Bir şey üretmeyenlerin en güzel yaptığı iş, ürettikleri gereksiz detaylarla meşgul etmek ,yormak.

Yoruluyoruz.

Düşünmeyen ,üretmeyen,biz gibi özverili çalışmayan ,olmadan oldum sananlar ,olmak için pişmenin gerekliğini bilmeyenlerden .

Kim korur hakkımızı Mevladan başka .

‘‘Git gide bozuluyor muşuz ,değerlerimiz kayboluyormuş,eskiden farklıymışız,  toplumsal sorunmuş,toplumca bozuk nesiller oluyormuş,nereye gidiyormuşuz ?’’

-mış ,-muş deme  hiç.

Çünkü fırsatçılığın,adaletsizliğin,kayırmalığın başını çekip, sen bozuk olduktan sonra toplumun bozukluğundan şikayet etme hakkını kendine buluyorsun .

Revamı ?

 

Bu yazı toplam 96 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar