SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

ESNAFA HİBE DESTEĞİ MÜJDESİ21 Mayıs 2021 - 03:49, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Değerli okurlarımız geçtiğimiz günlerde sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’nın açıklaması ile 5000 TL’lik hibe desteğinin yapılacağını öğrendik. Pandemi nedeni ilen yapılan ödemelerin iki gruba ayrılacak. Bu yazımda sektörel bazda kimlerin bu hibeden yararlanacağı ve hangi gruba ne kadarlık destek yapılacağını konusunda sizlere bilgi vereceğim.

Kabine toplantısı sonrası müjde geldi!

İki gruba yarılan işletmelere 3 Bin Türk Lirası ve 5 Bin Türk Lirası olmak üzere hibe verilecek. Hibenin nasıl alınır  ve başvuruların  nasıl yapılacak? Pandemi nedeni ile işlerine ara veren işletmelerin birinci grubunda şu sektörler yer alacak; kahvehane kafe, düğün salonu, kantinler kırtasiyeler, internet kafeler, okul ve personel servisler ve hamamlar bir defaya mahsus 5 Bin Liralık hibe alacaklar.

Bakım onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeciler ve kurs işletmeleri bir defaya mahsus 3 Bin Liralık hibe desteği alacak.

Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleşecektir.

Saygılarımla

Bu yazı toplam 190 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar