SRT Yayın Akışı - 13.05.2021
Son Dakika

GÜVEN KALMADI!17 Nisan 2021 - 02:21, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, ülkemizde siyasi iktidar tarafından soğan, patates dağıtımları yapılmaya başlandı. Diğer bir yandan da Cumhurbaşkanlığına 3 adet lüks makam aracı alındığı haberlerini okuyoruz.

Bu konuda CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın bazı açıklamaları oldu. Bu açıklamaları sizlerle paylaşmak isterim.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla soğan-patates dağıtımı yapılırken, saraydaki harcamalara dikkat çekti. Cumhurbaşkanlığı’nın kamuda taşıt alımına sınırlama getirmesine rağmen, 30 Mart tarihinde 3 adet Mercedes S-600 Guard marka araç alındığını hatırlattı.

Bu üç aracın maliyeti 52 milyon 188 bin 265 lira 92 kuruş. Araçlar çok lüks olduğu için yüzde 220 ÖTV ve yüzde 18 KDV'yi de eklediğinizde bu araçların her birinin maliyeti, 1 milyon 793 bin 411 avro'ya geliyor.

Bu arada AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise konu hakkında, “Bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı, tasarruflarda bulunur, bu tasarrufların hesabını da millete verir” açıklaması yaptı.

Tabii ki vermesi lazım. Dükkanlarını açamayan esnafa, ücretsiz izinde olan işçiye, hacizlik olan çiftçiye harcanan her kuruşun hesabının verilmesi lazım.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Halk adına sorulan “128 Milyar dolar nerede” sorusuna da yine halkımız için hesap verilmesi gerekir. Yine bu konuda da hesap vermek isteyen AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bir hesap tablosu ile yapılan harcamaları göstermiş ve devamında “128 Milyar TL nerede diye soranlara gelsin” açıklamasını yapmış. Ancak birileri bu beyefendiye dolar ve TL nin eşit değere sahip olmadığını öğretmiş olacak ki, daha sonra bu paylaşımını silmek durumunda kalmış.

Bu beyefendiye ne kadar güvenilir artık, Grup Başkanvekili olduğu ve temsil ettiği siyasi partiye nasıl güvenebilirim, bütün açıklamaları bu doğrulukta mı yapıyorlar?

Sizler ne dersiniz…

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 281 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar