SRT Yayın Akışı - 13.05.2021
Son Dakika

HAYAL SINIRLARINI ZORLAYAN ÇANAKKALE20 Mart 2021 - 01:33, Cumartesi


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Çanakkale’ye gidenler dönmeyi düşünmediler.

Aziz Dostlarım

Müslümanlık kimliği altında toplanan Türkün, Kürtün, Laz’ın, Arabın, Çerkez’in, Abazanın, Boşnak’ın velhasıl dünyanın neresinde ve hangi milletten olursa olsun kalbi Allah ve Resulünün sevgisi ile dolu, herkesin bütün dünyaya ders verdiği yerdir ÇANAKKAELE.

ÇANAKKALE anlatılmaz yaşanır, kaybedilmez kazanılır. Bedir, Uhud savaşları neyse Çanakkale de öyledir. Bedirde 100 Müslüman 300 müşrike karşı savaştı. Ellerindeki imkân bitti. Peygamber (S.A.V.) efendimize döndüler ve dediler ki: Nerede Allah’ın C.C. yardımı? Bunu duyan Peygamberimiz S.A.V. ellerini semaya gönlünü Mevla’ya açtı ve dedi ki: Allah’ım!.. Görüyorsun yeryüzünde sana inanan bir avuç Müslüman nerede Allah’ın yardımı diyor. Eğer bu bir avuç Müslüman yok olursa, müşrikler galip gelirse, sana yeryüzünde iman edecek kimse kalmayacak. Kudret sahibi Rabbim buyurdu ki: ‘’ Allah’ın C.C. yardımı yakındır, inananları müjdele.’’ (Süre-i Saf 13) ‘’ Yerde ve gökte Allah’ın C.C. manevi melek ordusu vardır.’’ (Süre-i Fetih 4) Der demez 1000 kişilik Cebrail komutasında, 1000 kişilik Mikail komutasında, 1000 kişilik İsrafil komutasında melek ordusu Bedir tepelerine indi. Neden? Çünkü Rabbim diyor ki : ‘’ O, Allah C.C. inananların kalbine rahatlık gelsin, imanların artsın diye yardımı derhal indirdi.’’ Fetih 4

Aynen bunun gibi Çanakkale’de de böyle oldu. İman ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy Rahmetullahi aleyh diyor ki: Bedrin Arslanları ancak sizin kadar şanlıydı. Aynıyız, davamız, idealimiz, ülkümüz, aynı. Zaten başka türlüsü düşünülemez. Ne demişti Bedirde Peygamberimiz S.A.V. : Eğer yardım gelmez düşman galip gelirse sana kulluk yapacak kimse kalmaz diye Rabbime seslenmişti. Çanakkale’de de aynısı oldu. Olaya dikkat edelim. Ben şimdi size öyle bir olay anlatacağım ki bu olay Çanakkale’nin ruhudur. Seyit onbaşı diye tarih sahifelerine altın harflerle geçen bir askerin ortaya koyduğu kahramanlık, şecaat, iman, coşkusundan bahsedeceğim. Seyit onbaşı  (rahmetli) topçu askeri. Bataryada topunun başında. Yanında Niğdeli bir onbaşı arkadaşı var. Ortada tek bir mermi var. 280 kg. ağırlığında. Bu mermiyi atacak bir obüs var. Çalışıp çalışmayacağı şüpheli olan bir obüs. Olayı okurken gözünüzün önüne getirin. Dedik ya Çanakkale anlatılmaz yaşanır. Yaşayarak okuyun. Seyyid onbaşı bir abdest alır. İki rekat hacet namazı kılar. Bakar ki düşman zırhlısı Çanakkale boğazından geçiyor İstanbul’a doğru yol alıyor. Çorçil denilen adi, imansız adam İstanbul’a haber gönderir. Derki: 5 çayını hazırlayın geliyoruz. Boğaza karşı çayımızı içip zaferimizi kutlayacağız. Seyyid onbaşı namazını bitirince ellerini semaya, gönlünü Mevla’ya açarak der ki : Allah’ım görüyorsun zırhlı boğazı geçmek üzere benim elimde bir nefer, bir mermi, bir işe yaramaz obüs var. Eğer yardımın gelmezse bu ümmet tarihe gömülecek. Ben kul olarak son görevimi yapacağım. Yardım senden olsun Allah’ım diyerek ayağa kalktı. Önce mermisinin başına gitti ve dikildi. Mermi 280 kg, seyyid onbaşı 70 kg. mermi seyyid onbaşıdan 4 kat daha fazla. Mermide tutacak herhangi bir kulp yok. Dümdüz mermi yağlı elinde kayıyor. Fizik kanunlarına göre bu mermiyi kaldırmak mümkün değil. Fizik kanunlarının alt üst olduğu olayın bundan sonrasına dikkat edelim. Seyyid rabbinden yardım istedi ya. Rabbi de ona bakın ne dedi: O mermiyi atacağın zaman sen atmayacaksın, lakin Allah(cc) atacak. Onları siz değil Allah öldürdü. Bu Allahın (cc) onları güzel bir denemesiydi. (süre-i enfal 17)

Bu müjdeyi duymuş gibi sarsılmaz bir imana sahip olan Seyyid Onbaşı Ya Allah Bismillah dedi 280 kiloluk mermiyi kaldırıp namluya sürdü ve ateşledi. Mermi zırhlının bacasından girdi. 5 çayına İstanbul’a giden haçlı kafirlerini köpekbalıklarına yem yaptı. Bu haçlılar 1071 Malazgirt te de aynı akibete uğradı. Aynı imansız sürüsü bu günde sahnede 15 Temmuzda aynı akibete uğradı. Yarında öyle olacaklar. Rabbimizin inanıyorsanız galip geleceksiniz müjdesi her zaman bizim olacaktır. Her bir m2 ye 60 bin merminin düştüğü Çanakkale: Komutan erlerine abdest alın dedi ve topladı namaz kılacağız dedi. Erler ne namazı komutanım deyince, Komutan cenaze namazımızı kılacağız. Çünkü biraz sonra şehit düşeceğimizi biliyoruz. Kendi cenaze namazımızı kılıp şehadete koşarak giden bir ecdadın torunlarıyız biz. Ruhları şad olsun.

Çanakkale’ye gidin, muhakkak gidin. Ama turist gibi değil. Yazımızı da göz önünde tutarak geçmişi yaşayarak ziyaret edin. Anası oğlunu Çanakkale’ ye gönderirken şöyle diyor. Git oğul git. Bu vatana düşman ayağı değmesin, ezan susmasın. Bayrak inmesin. Kavuşmamız inşallah cennette olsun.

Selam ve sevgi ile kalınız.

Bu yazı toplam 661 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar