SRT Yayın Akışı - 13.05.2021
Son Dakika

KUL HAKKINA GİRMEYİN! 27 Şubat 2021 - 01:35, Cumartesi


Taner İltaş

Koronavirüs salgınında maalesef işler çok kötü gidiyor.

Hem ülke genelinde hem de il bazında vakalar oldukça yükseldi. Öyle ki geçtiğimiz haftaya oranla Sakarya’da yüzde 30’luk bir artış söz konusu.

Veriler hesaplandığında şehirde günde ortalama 150 pozitif vaka görülüyor.

İşin en kötü yanı yaklaşık 3 aydır sıkı tedbirler altında yaşıyoruz. Ona rağmen bu vakalarla karşı karşıyayız.

Üstelik 14 Ocak tarihinden bu yana da aşılama programı devam ediyor.

Her fırsatta tedbirlerin önemine dikkat çekiliyor. Onca tedbire ve uygulanan denetimlere rağmen ortaya çıkan sonuç gerçekten can sıkıcı.

İşin sağlık boyutunun yanı sıra her kesimin uğradığı ekonomik zararı da göz önüne alırsak moralimizin bozulması için başka sebebe gerek kalmaz!

Sakarya’ya mevcut tedbirlere ek olarak yeni yasaklar geldi. İl genelinde düğün, nişan, nikah, kız isteme gibi etkinliklerin 1 Mart tarihinden itibaren 15 gün süre ile yapılmamasına karar verildi.

Amaç insanların toplu halde buluşmalarına ve kalabalıkların oluşmasına engel olmak. 1 senedir belli aralıklarla bu yasaklar getiriliyor.

Tedbir ve yasaklar tabi ki vaka sayılarının patlamasına olumlu anlamda etki ediyor ancak yasaklara toplumun tüm kesimi uymayınca zincir kopuyor!

İnternette gezinirken gördüm. Birisi şöyle esprili ve iğneleyici bir paylaşımda bulunmuş: Yarın AK Parti kongresine gideceğim ve arkadaşımla orada buluşup oturacağım. Bayadır görüşememiştik. Başka bir yerde oturma şansımız yok!

Malum parti kongreleri uzun süredir devam ediyor.

Binlerce insan da sosyal medyadan bu duruma tepki gösteriyor. Esnafın dükkanı kapalıyken, içeriye müşteri alamazken 5 binden fazla insanın salona doluşması ve kongre yapması ne kadar mantıklı?

Üstelik o kadar garip ki bazı şeyler. 5 bin insanın topluca bir araya geldiği spor salonunun yanındaki çay ocağında oturup çay içmeniz yasak!

Neden? Çünkü korona var!

Sonra ne oluyor? Bir bakıyoruz illerin valileri başkanlığında toplanan  İl Hıfzıssıhha Kurulları yeni kararlar almış: Cenazeye 30 kişi katılacak. Düğünler yasak. Spor salonları kapatılacak!

Spor salonlarına doluşan insanlar bu toplumun bir parçası değil mi? Onların korona kapma ya da yayma riski yok mu?

Bazı şeyleri anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Zaten bir noktadan sonra da düşünmeyi bırakıyorum.

Çünkü bir paradoksun içine düşüyorum!

Her neyse ben yine doğru bildiğimi söyleyeyim. Evet koronavirüs çok tehlikeli bir salgın ve gerçekten içinde bulunduğumuz şu zaman dilimi içinde tedbirli olmak zorundayız.

Kalabalıklardan uzak durmalı, toplu buluşmalardan kaçınmalıyız.

Siz siz olun yanlış örneklere kanıp da işi boşlamayın. Hep dedikleri gibi de KUL HAKKINA girmeyin!

 

Bu yazı toplam 2281 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar