SRT Yayın Akışı - 02.08.2021
Son Dakika

MAHALLELİNİN UYUŞTURUCU DERDİ10 Temmuz 2021 - 00:41, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geçtiğimiz hafta içi Erenler ilçemizin Küpçüler mahallesinde halk sokağa indi ve istekleri çok garipti. Kanunların uygulanması!

Küpçüler Mahallesi’nde uyuşturucu aldığı iddia edilen bir kişi market sahibine bıçak çekti. Ayaklanan mahalleli şahsı darp ettikten sonra polise teslim etti. Yaşanan bu olay sonrasında uyuşturucu kullanan kişilerden ve satıcılardan bıkan mahalleli sokağa inerek, yetkililere sitem etti ve çevreyolunu çöp konteynırları ile trafiğe kapattı.

Olayların büyümesi üzerine olay yerine gelen Erenler Kaymakamı vatandaşların karşısına çıktı ve bir kahvehane önünde vatandaşların sorunlarını dinledi. Vatandaşlar Kaymakam’a ‘’Kendinizi bizim yerimize koyun. Çocuğunuzu bu mahallede büyüyor olarak düşünün!’’ diye tepki gösterdi.

Gerçekten çok vahim bir durum. Halk bu şekilde sokağa inmeseydi, yolu trafiğe kapatmasaydı ne olacaktı, orada kurulu düzen devam mı edecekti?

Kaymakama şikayetlerini söyleyen vatandaşlardan birisi polislerden bazı kişilerin köstebek olduğunu iddia etti.

“Polislerimizin hepsini bir tutmuyorum ama içlerinde köstebek var. Buradakiler operasyon yapılacağını biliyorlar’’ ifadelerini kullandı.

Bu iddialar inanılması güç olmakla birlikte o bölgede yaşananları gördükçe vatandaşlarımızın bu söylediklerine de şaşırmıyoruz.

20 yıldır bu çileyi çektiklerini söyleyen vatandaşlara seslenen Kaymakam, ‘’Bir kere de bana güvenin. Kardeş! Bir kerede bana güven! Olmazsa gelin kaymakamlığı basın!’’ İfadelerini kullandı.

İnsanlar sokağa burada suç işleniyor ve kolluk kuvvetleri göz yumuyor/görevini yapmıyor diye çıktılar. Sonuç olarak sayın kaymakamın verdiği söz ile mahalleli evlerine geri döndü. Bu noktadan sonra o mahallede sorunun çözüleceğine inancımız tamdır. Fakat asıl önemli olan bazı sorular var.

Bu kadar insanın farkında olduğu bir olaydan yetkililerin haberi nasıl olmamış?

Mahalleli ayaklanmasaydı sorun çözülmeyecek miydi?

İlimizde başka mahallelerde uyuşturucu sorunu mevcut değil mi, yoksa ayaklanma olmuyor diye mi ilgilenilmiyor?

Eminim, sizlerin aklına da bunların benzeri birçok soru geliyordur.

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 249 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar