SRT Yayın Akışı - 14.05.2021
Son Dakika

NE KALDIKİ GERİYE İŞTE BAK GİDİYORUZ 22 Nisan 2021 - 02:23, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Zamanın rüzgâr gibi gelip geçtiğini vurgulamaya çalıştığım tren adlı şiirimin ilk kıt’a sı ile size merhaba diyorum. ‘’Yıllar ne çabuk geçti iki gün arasında. Bir baktım ki aynaya saç, sakalım aklaştı. Hazırlıklı olalım son istasyon yaklaştı. Öyle ya orta sınıftan çıkıp yaşlılar sınıfına dahil olduk bile. Geçen senelerde gençlik buharlaştığından nerelere gittiğini anlamak mümkün değil. Beklenen akibet son döneminde. Son randevu bilinmez nasıl ve nerede? Çünkü Allah c.c. insana bir ömür biçmiştir. Beklenilmeyen bir anda beklenen misafir mutlaka gelecek ve gerçek randevu gerçekleşecektir. Ölmek o kadar önemli değil, önemli olan varılacak menzilde yol gösterici olacak olan manevi hesabı ömür döneminde dikkate almaktır. Çünkü varılacak menzilde yol gösterici o olacaktır.

              Geçen senelerimizdeki amellerimizin ömrümüzün bereketlenmesine mi, yoksa ziyanına mı olduğu, ömrün muhasebe günü gelmeden elbette ki bilinemez. Ancak fiziki değişikliklerimiz, yorgunluğumuzu ve yaşlılığımızı hatırlatmaktadır. Dertler, çileler saçlarımızı ağartmış, gözlerimizde perdelenmeler başlamış, dizlerde titremeler, gerdandan sarkan etler ve çok yüksek dereceli yakın gözlükler muhtacımız olmaya başlamıştır.

              Böylece gelip geçen senelerin bıraktığı izler, daha da derinleşmektedir. Artık açan çiçekler, dallarda ötüşen kuşlar dikkatimizi çekmiyor. Gün geçtikçe hiç kopmayacağımızı sandığımız gençliğimizden koparak İstikbalin  flu görüntüsüne doğru yol almaktayız. Onun için dilimizde her zaman ‘’Her günüm mazideki günlerimden gün arar ‘’şarkısını ister istemez terennüm etmeye başladık. Bu düşüncelerimi acizane olarak aksettirmeye çalıştığım  konuya havi Ne kaldı ki geriye? işte bak gidiyoruz adlı şiirimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Saygılarımla 

Kapandık içimize, kestik irtibatları.
Başkasının derdine, tıkadık kulakları.
Nedendir ki her şeyde egoist oluyoruz?
Ne kaldı ki geriye? işte bak gidiyoruz. 

Delikanlı çağına, hadi cahillik dedik.
Dedik, ettik eyledik, her haltı her dem yedik.
Yaptığımız yanlışta, hep ısrar ediyoruz.
Ne kaldı ki geriye? işte bak gidiyoruz? 

Menfiyi unutarak, yaşayalım demleri.
İyide buluşalım, unutalım kemleri
İşte hayat bitiyor, sonuna varıyoruz.
Ne kaldı ki geriye?işte bak gidiyoruz. 

Şu an yaşıyorsak ta çıkarmıyız yarına?
Uzatalım elleri, herkesin yardımına.
Yaşadıkça hayatın, tadına kanıyoruz.
Ne kaldı ki geriye? işte bak gidiyoruz. 

Almalıyız herkesi, kanadımız altına.
Oturmalıyız bizler, gönüllerin tahtına.
Tayfun, bora misali, durmadan esiyoruz.
Ne kaldı ki geriye? işte bak gidiyoruz.. 

Yaşlılık durağında, her şeye el salladık.
Tekleyip te durarak, ahlandık ve vahlandık.
Haram helâl demeden, her şeyi de yiyoruz!
Ne kaldı ki geriye? işte bak gidiyoruz. 

**TEMİZLİK, MASKE, MESAFE KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM**CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ  MÜBAREK OLSUN.AMİN.*** 

Bu yazı toplam 140 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar