SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

OLUMLU GÜNDEM!5 Haziran 2021 - 05:13, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geçtiğimiz hafta boyunca neler yaşadık, ülkemizde neler gündem oldu dersiniz.

Öncelikle kademeli normalleşme konusundan başlamak istiyorum. Bu genelgede; “Yabancılara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasına dair muafiyet sadece turistik faaliyetler kapsamında geçici/kısa bir süre için ülkemizde bulunan yabancıları kapsamakta olup; ikamet izinliler, geçici koruma statüsündekiler veya uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri dahil olmak üzere turistik faaliyetler kapsamı dışında ülkemizde bulunan yabancılar sokağa çıkma kısıtlamalarına tabidirler” şeklinde ifade ile turistlere muafiyet tanınmıştır. Bu maddeye göre yine kendi ülkemizde ikinci sınıf insan muamelesi gördüğümüze şaşırmalı mıyız?

Diğer bir husus, malumunuz Sedat Peker AKP li, siyasiler hakkında bazı söylemlerde bulundu. Binali Yıldırım’ın oğlu için Uyuşturu ticareti konusuna değindi ve Binali Yıldırım ise bu iddia karşısında maske ve test kiti yardımı için oğlunun Venezuela’ya gittiğini açıkladı. Fakat ne garip ki gümrük kaydı çıkmamış. Ve sonrası çantada test kiti falanmış filanmış…

Söylenecek çok şey var ama yazık…

Diğer bir konu Çamlıca kulesi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından açılan kule sayesinde gerçekten güzel bir görüntü elde edildi. Bölge yeşillendirildi ve düzen sağlandı.

Buraya kadar her şey olumlu fakat kulede manzara seyretmek isteyen bir kişi 60 TL ödemek zorunda kalacak. Yani dört kişilik bir aile için 240 TL gibi bir rakam oluyor. Bence bir icraatın önemi bunun kime ne kadar fayda sağladığı ile anlaşılır. Yani asgari ücret ile ailesini geçindiren vatandaş sizce oraya gidip en basit haliyle çay, kahve içerek manzara seyredebilecek güce sahip mi? Ne dersiniz maksat, ticaret mi halka hizmet mi?

Diğer bir husus ise; Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye ekonomisi için 2021 yılı ilk çeyrek büyüme verilerini açıkladı. Buna göre, Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) 2021 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,0 büyüdü.

Bu veriler ışığında ve TÜİK verilerinin gerçekliğinin tartışıldığı bu süreçte yazıma atanamayan öğretmenlerin isyanı ile son vermek istiyorum. Öğretmenler; “Türkiye eğer yüzde 7 büyüdüyse o zaman bizi de hemen atayın” diyerek hükümete seslendi. Yine yorum sizlerin…

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 148 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar