SRT Yayın Akışı - 22.06.2021
Son Dakika

PARAMPARÇA İNSANLAR29 Mart 2021 - 05:36, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Aynaya bakabilen insanlar paramparça olmamış insanlardır.Kilom fazla,dip boyam gelmiş,üzerime elbise yakıştı mı,of yüzümde sivilce,yanaklarım çökmüş galiba..

Bir hayatın çökmesinden daha az çiledir oysa yanakların çökmesi.

Maddiyatım berbat,maneviyatım  zaten düzelmez çaresizliğini kabul ediş, çöküşün tarifidir.

Gücünü süngerin suyu çektiği gibi çeken çilelerle dolu toplum.

Sosyal Hizmetler toplumun kirli tarafı ile uğraşıyor ve siz bu alanda çalışırken  aklınızın hayalinizin almayacağı hikayelere şahit oluyorsunuz.

Herkesin hikayesi var.Herkesin bir derdi.Kiminin haytalık,kiminin lüks,kiminin gezme kiminin alma derdi.

Kiminin ise hayatının parçalarını toplama derdi.Zaten toplanmaz, tuz buz olmuş deyip  umutsuzluğun girdabına teslimiyet sorunu.

İnsan insanın eline muhtaç.El ,dokunuş ile merhem olabiliyorsunuz birilerine.Ve sonucundan duyduğunuz mutluluk tarifsiz.

Sadakanın,zekatın,yardım etmek,merhamet ve tüm güzel iyiliğe dair ne varsa yapılması tavsiye edilenin altındaki hikmette bu aslında.Düşeni kaldırmak,acı çekene omuz olmak.Böylece yalnız olmadığını anladığında insan ayağa kalkıyor aslında.

Hayatın akışından uzak,dert sarmalında tüketildiğinde ömür, sonu ciddi bir nevroz.34 yaşında olup ömrüm zaten bitti deyip,geri kalan ömrünü hiçe sayan bir dertlinin,hiç düzelmez umutsuzluğu en iyi örnek.

 

Bu yazı toplam 1690 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar