SRT Yayın Akışı - 13.05.2021
Son Dakika

YANDAŞ VE VATANDAŞ!1 Mayıs 2021 - 03:07, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, ülkemizi son günlerde yoğun şekilde meşgul eden siyasi gündemlere değinmek istiyorum. Öncelikle İstanbul’daki dostlarımın benden ricasını yerine getirmek isterim. Malumunuz Halk ekmek büfeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bazı Ak Parti Belediyeleri arasında ciddi sorun oluşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşına ucuza ekmek temin etmek isterken, Ak Partili bazı belediyeler bu büfelerin kurulmasına karşı çıktı ve zabıtalar arasında sorun yaşandı. Ümraniye’de bir vatandaş, İBB nin ucuz ekmek sattığı Halk Ekmek büfesini kurdurmayan Akp li belediyeye öfkeyle “İnsanları canından bezdirdiniz, bırakın insanlar ucuz ekmek alsın, elinizi ekmeğimizden çekin, yeter artık” şeklinde söylemde bulundu.

Vatandaşın faydasına olan bir uygulama yapılıyor ve Ak Partili Belediyeler buna karşı çıkıyor. Sizce neden diye soruyorum ve yorumu sizlere bırakıyorum…

Çok önemli bir konuya da değinmek isterim. Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlığına eşi Hasan Pekcan'ın ortağı olduğu Nanoksia Biyoteknoloji Şirketi'nden 9 milyon liralık dezenfektan aldığının ortaya çıkmasının ardından görevden alındı.  Bu duruma inanmakta güçlük çekerken, başka bir gündem daha ortaya çıktı eski bakan hakkında. Dezenfektan skandalının ardından görevden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşine ait Nanoksia Biyoteknoloji Şirketi'nin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Covid-19 ile mücadele kapsamında 1.4 milyon liralık yatırım desteği aldığı ortaya çıktı.

Ekmek kuyruğunda isyan eden vatandaşın, traktörü haczedilen çiftçinin, dükkanını açamayan esnafın vergileri var bu parada.  Bu eski bakanın yaptığı ticaret mi yani sizce, yoksa başka bir yorumu olan var mı?

Öte yandan IMF, 20 büyük ekonomiyi pandemi sürecinde yaptığı mali destekler bazında sıraladı, Türkiye sonuncu sırada yer aldı. Paraların nereye gittiğini ve nasıl harcandığını sorunca da suç işlemiş oluyorsunuz. Gerçi bizler istedik değil mi böyle olmasını?

 

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 175 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar