BİR SEÇİM BİTTİ,SIRA İKİNCİ TURDA

Cumhurbaşkanlığı ve genel  milletvekili seçimlerini de çok şükür kazasız,  belâsız ve olaysız olarak gerçekleşti. Sonucu milletimize ve memleketimize hayırlı olsun amin. Hemen belirtelim ki, önemli olan bir makama gelmek değil, o gelinen  makamın hakkını demokratik ölçülere ve hukuki esaslara göre vermektir. Seçim sonuçları birilerinin makam sahibi olmasıdır. Her uğraşın doğal  neticesidir bu. Bunun maddi mükâfatı makam, manevi menfaati idare edilenlerin hayır dualarını almaktır kii en önemlisi de budur. ‘’Sizin en hayırlınız insanlara en çok
faydası olanınızdır’’Ayet-i kerimesi ile müjdelenmiştir. Gelinilen makamların sahipleri bu makamları suistimâl ederlerse, manevi sorumluluğunun hesabını asla veremezler. Çünkü çok adil olan Allah(c.c.), bunun hesabını mutlaka soracaktır. Onun için her  seçilen herkese eşit davranarak ötekileştirmeden uzak durması gerekir.   Karşısındaki siyasi partililere sevecen davranıp kinle yaklaşmamalı,  kucaklamalı, böylece kendisine ve partisine karşı olanların tahribatlarını engellemiş olur. Zira ülkenin sükunete ihtiyacı vardır. Seçim boyunca aleyhte yapılan konuşmalar unutulmalı ve böylece yeni bir ortam için gayret gösterilmelidir. Makama oturanın herkesten çok saygılı davranması gerekir. Yani herkese örnek olabilecek davranış sergilemelidir. Kazandım gururu içinde olaylara yaklaşmamalı, mütevazı davranmalıdır. Geçen geçmiş, onların muhasebesi yapılarak zaman kaybına  sebebiyet verilmemeli, tam aksi geleceğe yönelik hayallerin inşası için çalışılmalıdır. Aksaklıklar giderilmeli, dargınlıklar sonlandırılmalıdır. Ha gayret şeytana uymayınız.

Seçim öncesi meydana gelen ortamı göz ardı etmek te mümkün değildir. Şimdi muhalefet ve iktidar kucaklaşmalıdır. Bütün siyasi partilerin birleşerek Sn. Erdoğan’ın karşısına rakip olarak  çıkardıkları Sn.bay  kemal ve yanındakiler ne kadar kırıcı davrandı ise de, onu destekleyen Saadet partisi iyi parti ve hdpkk ana muhalefet CHP nin genel başkanı Sn. Kılıçdaroğlu'nun agresif davranmaları bulundukları makamın insicamına uymadı. Onların Sn. Tayyip Erdoğan bey hakkındaki menfi isnatlarını yanıtlamak adına sn. Tayyip bey'inde mecburen pek uysal olmadığını da söylemek mecburiyetindeyiz. Ama bulunduğu makam TC.nin en büyük ve son makamıdır. Hem devlet başkanı  hem de Türk silahlı kuvvetleri baş 
komutanıdır. İkinci tur seçiminden sonra aynı makamı sayın Erdoğan beyin sahip olacağına inancım tamtır.Bu iki ulvi makamın yüzü suyu hürmetine muhalefetin köşkle kavgalara son  verilerek el birliği içinde ülkenin kalkınması doğrultusunda ona yardımcı olmaları gerekir diye düşünüyorum. Doğrusu da budur. Kavganın hiç kimseye faydası olmaz.

Seçilen ve tekrar ikinci tura kalan başkanlık seçiminde seçilecek devlet başkanı ve seçilen milletvekilleri elbette ki önemlidir. Ondan da önemlisi, deruhte edilen makamlardır. Bu makamlar  devletimizin en üst makamlarıdır. Bu makamlara  halel gelmemelidir. Siyasi hırs sebebiyle densizliğe tevessül etmenin hiç kimseye, hele milletimize hiçbir faydası olmaz. Madem demokrasi diyoruz, meydana gelen ve  gelecek olan sonucu ağır başlı ve olgunluk içinde karşılamamız gerekir. Buna riayet, millete saygı göstermek demektir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde sn. Tayyip beye rey veren vatandaşlar hakkında muhalefetin  söyledikleri hiç yakışık almamıştır. İnsan dilinin altında gizlidir. Ak partiye rey verenler tu kaka, ’’halkımız hırsızlığa pirim vermiştir’’ diyerek halkı suçlayacaksın PKK sevicisi Bay Kemal bey’e rey verenleri vatansever  ilan edeceksin. Böyle bir kıyaslamanın ne kadar yakışık alacağını da siz okurlarımızın taktirlerine arz ediyorum. Yoksa muhalefet bu gidişle daha çok mağlubiyetler alacaktır. Allah c.c. ın izni ile yaşarsak görürüz. Netice itibari ile; Parlamentoda
milletvekili kahır ekseriyeti cumhur ittifakında. Cumhurbaşkanlığı ilk turundan ve genel milletvekilleri seçimlerinden başarılı olarak çıkan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve cumhur ittifakına ve seçilen milletvekillerimize başarılar diler, tam bir kardeşliğin teessüs etmesi bakımından başta saadet partisinin ve diğer tüm siyasi partilerin hayırda bir araya gelmeleri temennilerimle efendim. Saygılarımla..

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE.İKİNCİ TURDA REİSLE DEVAM İNŞAELLAH….AMİN.19.MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIMIZ KUTLU VE MUTLU OLSUN.AMİN.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Müftüoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adapostası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adapostası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Adapostası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adapostası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.