Aziz dostlarım

Hayat Deyince aklımıza gelen iki çeşit Hayat vardır

1) dünya hayatı

2) Ahiret hayatı

Dünya hayatı ölümlü Ahiret hayatı ise ölümsüzdür. Dünya hayatı amelli, Ahiret hayatı ise amelsiz. Dünya hayatı hesapsız Ahiret hayatı ise hesaplı. Dünya hayatı azapsız, Ahiret hayatı ise Kötülere azaplı. Kalmak için değil gitmek için geldiğimiz bu dünyada herkesin bir ömrü vardır. Rabbimiz "Biz sizi yarattık sonra ölecek ve bize döndürüleceksiniz yani Herkesin takdir edilmiş bir dünya hayatı vardır Rabbimiz buyuruyor ki ecel geldi mi ne geriye kalır ne de ileriye gider geldiği an Can emaneti Allah'a CC, et ve Kemik ise Aslı olan toprağa gider.

Aziz dostlarım,

 Hiç merak ettiniz mi bilmem peygamberler ne kadar yaşamışlardır. Her Beşer gibi peygamberler de birer beşerdir. Melek değildir. Onlar da doğar Yaşar ve ölür. Ben bugünkü yazımda sizlere bazı peygamberlerimizin ne kadar yaşadıklarını Anlatmaya çalışacağım Bu arada sizlere çok önemli mesajlar vereceğim tahmin ediyorum bunları ilk defa duyanlarınız olacak.

PEYGAMBERLERİN ÖMÜRLERİ

Hz. Kab- el Ahbar, Sahabe ‘den olan bu kişi dedi ki bir kitapta gördüm peygamberlerin bir kısmının ömürleri şöyle idi:

1) ADEM (as): 930 sene yaşadı. Bu kadar ömür de cennette kaldı. Havva anamız da evlendi. Cennetten çıkarıldı. Bazı cahillerin dediği gibi Cennetten kovulmadı. Cennetten yere indirildi. Neden? Allah'a CC verdiği sözü unuttu. Yasak meyveden yediği için. İkinci sebebi ise zaten Cennetten çıkması gerekiyordu. Neden? Çünkü insan nesli ondan ve Havva anamızdan türeyecekti. Cennette erkek kadın bir araya gelmesi olacak ama üreme olmayacak da ondan. Üçüncüsü ise yeryüzünde görevi devam edecekti. o halde kim ki Allah cc,  Hz. Adem ile Hz. Havva’yı cennetten kovdu derse en büyük yalancı ve asidir. iki oğlundan Habil Allah'a Kabil ise şeytana döndü. Birinin çocuğunun kötü olması babaya mal edilmez.

2) NUH (as): 950 sene yaşadı 950 senelik hayatında 40 kişiyi Allah cc yoluna çevirebildi. Başta hanımı ve oğlu Kenan Müslüman olmadı. Fakat Nuh As görevini yaptı. Hidayet isteyene verilir. Hanımı ile oğlu Hidayet istemediği için helak oldular. Dünyaları da ahiretleri de bitti.

3)İBRAHİM (as): 195 sene yaşadı babasını Müslüman yapamadı. Neden? Babası hidayeti istemediği için Nemrut'un yanında kaldı. Oğlu, babası peygamber olduğu halde Hakkı kabul etmedi Ve helak oldu.

4) İSMAİL (as): 137 sene yaşadı. Babası İbrahim'in rüyası üzerine canını HAK yolda kurban etmek için babasının bıçağının altına boynuna uzattı. İbrahim As babası lanet nemrudu, oğlu İsmail ise Rabbini seçti.

5) İSHAK (as): 180 sene yaşadı İbrahim'in soyundandır.

6) YAKUP (as): 149 sene yaşadığın bu Peygamberimiz de aynı soydandır Peygamberimizin dedeleri dir.

7) YUSUF (as): 120 sene yaşadı kuyuya atıldı kuyu medresesinden Mısır'a Aziz oldu Züleyha imtihanına Tabii oldum zindanı ve zindandaki işkenceyi göze aldı. Zinaya dönmedi. Rabbim buyuruyor " Evinde bulunduğu Züleyha onunla zinayı istedi. Kapıları kilitledi. Haydi gelsene dedi. Yusuf As Allah'a CC sığınırım dedi. (Yusuf Suresi ayet 23) bize Yusuf as 'ın ne kadar yaşadığından ziyade onun Zinaya yaklaşmayayım Rabbime sığınırım demesi ders olmalı. Gözümüzü fikrimizi, dilimizi, bedenimizi zinadan koruyalım.

8) Musa (as): 123 sene yaşadı. Karunların zulmüne uğradı. Ama HAK yoldan dönmedi. Karun yerin dibine gitti.

Musa As Rabbine yükseldi. Kavmi ikiye ayrıldı. Karun'un altınlarını görüp Onun hayatını isteyenler ziyana uğradı. Musa Peygamber ve ona Rabbinden gelen fermanlara uyanlar ise ilahi rahmete Mazhar oldu. Firavuna uyanlar denizde boğuldu. Musa ve onun Rabbine uyanlar ise sudan boğulmadan geçti.

9) DAVUD (as): 70 sene yaşadığın sesi güzeldi rivayete göre cennette de Kur'an okuyacak ve dinleyeceğiz İnşallah. Hakim bir peygamberdi. Peygamber de olsa Rabbimiz "Ey Davut hüküm verirken ADALETLİ Hakim ol" dedi. Hakim ve savcılarımız ne kadar adil kararlar verirlerse vatandaşlar olarak Bizler rahat ederiz.

 Anlatılır ki: Davut As minbere çıkıyor. Birinci basamağa çıktı. Azrail geldi dedi ki ya Davut ecelin geldi. Davut As aşağıya ineyim veya üçüncü basamağa çıkayım öylece ruhumu al dedi. Azrail As Allah'ın emri gecikmez dedi ve ruhunu 1. Basamakta Aldı.

 o halde ölüme hazırlıklı olalım. Zira ecelde gecikme yok.

10) SÜLEYMAN (as): 180 sene yaşadı. Hayvanların dilinden anlardı. Rüzgâr onun emrinde idi Rabbimin izniyle gökte uçardı. Karıncaların anası yavrularına, üzerimizde Süleyman ve ordusu var yere inerler Farkına varmadan size ezerler girin yuvanıza dedi O halde Karınca kadar bari olalım. Ailemizi şeytani ve nefsanî iç ve dış tehlikelerden Kur'an ve Sünnet ışığında koruyalım.

11)ZEKERİYYA (as) :300 sene yaşadı Testere ile kestiler ve peygamberlerin şehidi oldu.

12) YAHYA (as): 950 sene yaşadı kellesi kesilerek şehit edilen 2. peygamberdir.

13)ŞUAYB (as): 254 sene yaşadı. Âmâ bir peygamber olduğu söylenir gözleri görmezmiş.

14) SALİH (as): 180 sene yaşadı. Devesi vardı. Ne kadar su içse yüzlerce misli süt veriyordu. İmansızlar buna rağmen o deveyi sırf peygamber mucizesi olduğu için kestiler ve helak oldular. Bizde de geçmişte ezan ve Kuran okuyanlar susturuldu ve idam edildiler. Onlar cehenneme yürüdü Hak yolunda şehit edilenler ise cennete yürüdü.

15)HUD (as) : 165 sene yaşadı.

16) İSA (as): 33 sene yaşadı. 12 kişiyi hakka çevirebildi. Bugünkü lanet Haçlı zihniyeti Batı, hala İsa (As)Allah'ın (CC) oğlu olduğunu söyleyecek kadar imansızdırlar. Çarmıha Gerdik diye övünecek kadar cahildirler. Rabbimiz "onu öldürmediler, çarmığa germediler ancak benzerini öldürdüler buyuruyor yılbaşında çam süslerler İsa inecek çama düşecek diye beklerler. Çok beklersiniz. Yılbaşında çam süsleyen bizim Sözüm Ona Müslümanım diyen kafasızlara ne demeli.

17) bizim Peygamberimiz efendimiz tek önderimiz HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA (sav) ise 63 sene yaşadı. Onun şahsında inen Kur'an son kitap Peygamberimiz son peygamber ve onun şahsında Rabbimizin bize uygun bulduğu dini İslam ise kıyamete kadar cihanşümül bir DİN dir. İsimlerini, ömürlerini bildiğimiz kadar anlatmaya çalıştığımız peygamberlerimize ve onlara yüce Allah'tan cc gelenlere inananlar, ahirette, cennette o peygamberlerle beraber olacaklar inşallah.

 Selam ve dua ile

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadettin Armağan - Mesaj Gönder

# kabul

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adapostası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adapostası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Adapostası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adapostası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?
Tüm anketler